Tani druk

Dostarczanie przesyłek kurierem oraz jak przedstawia się ich cennik

Usługi kurierskie stają się coraz to bardziej powszechne w naszym kraju. Firmy przewozowe proponują rozmaite gatunki usług. Z reguły różnią się one terminem doręczenia. Im prędzej paczka ma dojść do adresata, tym cena będzie wyższa. Jeśli nie zależy nam nadzwyczaj na czasie, mamy możliwość wybrać usługi tradycyjne. Nadrzędną wiadomością niezbędną do taksacji przesyłki jest jej waga. Im cięższa przesyłka, tym więcej kosztuje usługa.

przesyłki kurierskie

Autor: Rob Lawton
Źródło: http://www.flickr.com

O cenie przesyłki przesądza również jej miejsce przeznaczenia. Z reguły ceny przesyłki do całej Polski są jednakowe. Bazowa usługa kurierska gwarantuje, że przesyłka kurierska trafi do celu w przeciągu 2-3 dni roboczych. Jednak niektóre firmy kurierskie stosują osobny cennik dla strefy poszerzonej – zobacz co oferuje Dzieje się tak przeważnie w przypadku usług dedykowanego posłańca, czy usług z dostarczeniem tego samego dnia, albowiem wtenczas odległość miejsca nadania od miejsca odbioru jest rozstrzygające. Strefa rozszerzona to punkty dalekie od miejsca nadania, czy też te trudno dostępne.

Jeżeli zaciekawił Cię taki materiał, przeczytaj bez wahania ten świeży materiał (http://www.transcomp.pl/oferta/systemy-informacji-przestrzennej/) – on także jest godny uwagi, zatem na pewno się nie rozczarujesz!

Dostarczanie przesyłek, szczególnie do osób prywatnych wymaga pewnej uniwersalności, gdyż klienci nierzadko są w pracy do późnych godzin. Dobrze przeprowadzona usługa polega na tym, by dostarczyć całość jak najszybciej. Aby przesyłka kurierska trafiła bezpiecznie do punktu przeznaczenia winna być opakowana w mocne pudełko. Jeśli jednak przedmiot, z rozmaitych względów, nie może być tak opakowany, firma przewozowa nałoży kolejną należność za paczkę nietypową.

przesyłki

Autor: Jnzl’s Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Takie przesyłki posiadają jednak nieprzeciętne kształty, a jeżeli są obwiązane folią, nie mogą się swobodnie przemieszczać. Z tych przyczyn nie mogą one być segregowane automatycznie. Dodatkowe manualne segregowanie zwiększa koszty obsługi przesyłki, a co się z tym wiąże, powiększa też wartość samej usługi. Dosyć kosztowne są również usługi umożliwiające przyjęcie, bądź doręczenie paczki w dni wolne od pracy. Do najtańszych wyborów ponadplanowych należą potwierdzenia dostarczenia przesyłki, czy też zbycie cen na nabywcę.