Tani druk

Dobór skarpetek do różnych części ubrania i na inne sytuacje

Wiele osób zaprzepaszcza swój dobry wygląd wyborem nieodpowiednich skarpet. Złe, lub co gorsza znoszone, sprane skarpetki zdołają całkiem zniszczyć niejedną, całkowicie niezłą stylizację. Problem ów dotyczy przede wszystkim mężczyzn, albowiem oni ten element ubioru wpisany mają niemalże w codzienny strój. Powinniśmy sobie uzmysłowić, że łącząc skarpetki do kreacji, jesteśmy zmuszeni kierować się krojem i odcieniem spodni, a już na pewno butami.

skarpety męskie

Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com

Dostosowanie skarpetek do pozostałych części ubrania winien dotyczyć nie tylko barw i wzorów, ale również gramatury skarpetek i innych składowych stroju. Po prostu nie może być zanadto dużej różnicy w grubości poszczególnych elementów. Jeśli zakładamy szykowny garnitur wieczorowy, to stosowne będą do niego skarpety męskie garniturowe z delikatnej bawełny z subtelnym połyskiem, bądź z jedwabiu . Równie istotny jak odcień, bądź grubość jest także długość skarpetek. Winny one być na tyle długie, aby nie odkrywały łydki, nawet w pozycji siedzącej. Dłuższe skarpetki bardzo dobrze sprawdzają się w okresie zimowym, ale nie tylko. Dużą wartością podkolanówek jest to, że dają gwarancję zasłoniętej łydki nawet w spodniach z dosyć krótką nogawką. Trzeba mieć na uwadze, że skarpety sportowe frotte zarezerwowane są jedynie i jedynie na siłownię, do sportowych butów – skarpety męskie sportowe. Nawet do jeansów bezapelacyjnie ubiera się bawełniane skarpetki, w kolorze czarnym. Interesującą opcją są także skarpety jednokolorowe z tłoczonymi prążkami, bo to wprowadza trójwymiarową fakturę.

skarpetki damskie

Autor: Bell Ella Boutique
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczącym popytem cieszą się skarpety sporządzone z włókna bambusowego. Bardzo przyjemne i niebywale miłe w dotyku, pasują do każdego buta, posiadają komfortowy ściągacz i nie mają szwów. Są znakomite dla osób ceniących luksus. Skarpety damskie (zobacz: skarpety damskie casual), mają osobliwe cechy antybakteryjne i zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Dzięki swojej strukturze, materiał hartowanie stali zbudowany z włókna bambusowego jest nadzwyczaj przewiewny, jednocześnie bez trudu absorbuje wilgoć. Towar zbudowany z włókna bambusowego zabezpiecza również przed promieniami ultrafioletowymi. Najbardziej klasyczne są skarpety z gładkiej jednobarwnej dzianiny.