Tani druk

Dotacje od Unii przeznaczone dla przedsiębiorstw – czy tylko dopiero co rozpoczynające firmy mają możliwość je dostać?

Fundusze Europejskie działają na terenie Polski do czasu, gdy wkroczyliśmy w szeregi innych krajów Unii. Te dokładne fundusze, nazywane też dość często dotacjami, bywają zwykle przyznawane naszym osoby po to, abyśmy mogli „rozkręcić” własny biznes, by pomóc nam go stworzyć od zera i często nawet i wspomóc w początkach jego działalności.

centrum SPA

Autor: holding graz
Źródło: http://www.flickr.com
dotacje

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak czy dotacje unijne są skierowane wyłącznie dla person, które zaczynają działalność?
bankowość

Autor: Kaplan International
Źródło: http://www.flickr.com
Wpisując w przeszukiwarkę słówka „dotacje unijne” ponad wszystko widzimy związane z tym hasełka rodzaju „dofinansowania dla firm”, czy chociażby „dotacje pochodzące z Unii Europejskiej na rozpoczęcie przedsiębiorstw”. Jakżeby jednakże nie było, ponad wszystko rzucają się naszym osobom w oczy hasła związane z rozpoczynaniem działalności. Co jednak z już istniejącymi przedsiębiorstwami? Czy one nie mają żadnych szans, aby otrzymać taką dotację? A więc posiadają, lecz to odrobinę innego typu kwestia, niż w wypadku tych rozpoczynających – przedsiębiorstwa już istniejące, które to pragną otrzymać dotację zgłaszają się do napomkniętych Funduszy Europejskich, gdzie zapisują się na listę. Można ją określić jako „listę oczekujących”, albowiem każdego roku dotacje z UE mają swoje granice, których nie mają możliwości po przekraczać. Firmy, które to nie podłapią się w bieżącym roku, najczęściej „przechodzą” na ten następny, w którym najczęściej posiadają największe szanse, by dotacje dostać.

Jak to więc widać, warto jest po zapisywać się w jak najszybszym terminie – dzięki temu mamy dużo większe szanse na bardziej szybkie rozpatrzenie naszej prośby oraz przy okazji dostanie pieniędzy, które to możemy zainwestować w przedsiębiorstwo, by ją unieść z „nizin” albo wręcz całkiem przeciwnie – ulepszyć.