Tani druk

Kupiłeś kominek, więc czas na wybór odpowiedniego drewna opałowego

Dzisiaj zdecydowana większość architektów trudniących się projektowaniem domów decyduje się na zaprojektowanie w nich kominków. Jest to spowodowane przede wszystkim ich ogromną popularnością na dzisiejszym rynku. Kominek bowiem jest dosyć atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, a w niektórych sytuacjach może posłużyć także jako źródło ciepła.

Kominek z płaszczem wodnym

Autor: kazy79
Źródło: http://www.flickr.com/photos/kazy79/407479661/

Dosyć istotne jest w takim przypadku wybieranie stosownego drewna do kominka, jak chociażby drewno do kominka Piaseczno.

Kliknij tu, sprawdź ofertę naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Zapewniamy bardzo atrakcyjne ceny, zatem nie będziesz żałować!

To bowiem wpływa na to, czy ogień będzie się ładnie palił, stanowiąc atrakcję, czy raczej kominek będzie produkował dużą ilość dymu. Ponadto, to właśnie rodzaj drewna wpływa na to, jak dużo ciepła będzie w stanie wyprodukować system kominkowy. Wybór paliwa nie może być zatem przypadkowy, wręcz przeciwnie, konieczne jest szczegółowe zastanowienie się nad tym, jaki gatunek drewna kominkowego będzie faktycznie wydajny. W sąsiedztwie stolicy, również w Grójcu, proponowany jest nadzwyczaj zróżnicowany wybór drewna. Klient może zdecydować się od razu na zakup drewna, które zostało pozbawione kory oraz ma postać wygodnych do użycia szczap.

drewno

Autor: Maciek Krol
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to świetne rozwiązanie, jako że dzięki temu drewno nadaje się do szybkiego spalania w kominku. Oczywiście, poza ceną produktu należy mieć również na uwadze ewentualne ceny dostawy. Jeśli odległość do miejsca zamieszkania nabywcy nie jest duża, bardzo często sprzedawca zapewnia zupełnie darmową dostawę . W sytuacji większej odległości, konieczne jest zazwyczaj uiszczenie stosownej opłaty. Nabywając drewno należy między innymi wiedzieć, że te elementy, które są oczyszczone z kory idealnie nadają się do palenia w kominkach, które też mają za zadanie produkować wystarczającą ilość ciepła, przykładowo w tych, które ogrzewają za pomocą specjalnego systemu też pozostałe pomieszczenia. W miarę możliwości trzeba decydować się na ten rodzaj drewna, jaki cechuje się możliwie jak największą twardością. Dzięki temu będzie się ono efektywniej spalało. W ostatecznym rozrachunku jest to więc faktycznie nadzwyczaj istotna oszczędność i należy wziąć to pod uwagę. Drewno to podstawa funkcjonowania tradycyjnego kominka, dlatego jego wybór musi być dokładnie przemyślany.