Tani druk

Elektroniczni palacze

Palenie nie jest zdrowe i są nikłe szanse na to, że to się zmieni. Nie mniej jednak zamiennikiem tradycyjnych, dymiących papierosów stały się ich elektroniczne wersje. Nie są już nowością, ale niektórzy ich nie znają.

Zakaz palenia w miejscach publicznych, coraz wyższe ceny papierosów i kampanie uświadamiające to, że dym jest szkodliwy dla otaczających ludzi – to właśnie doprowadziło do tego, że elektroniczny papieros stał się popularny. To sprytne urządzenie miało wpłynąć korzystnie na relacje palących resztą świata.

E-papierosy mogą być zasilane akumulatorem litowo-jonowym albo zwyczajnie baterią alkaliczną. W pewnym sensie są czymś w stylu „inhalatorów” czystej nikotyny, stąd też mogą służyć uzależnionym do rzucenia palenia przez stopniowe pomniejszanie stężenia nikotyny. W pewnym sensie są zdrowsze, bo nie mają substancji smolistych, które stanowią realne zagrożenie zdrowia.

papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

Jak to działa?Zmienny ustnik lub rozdrabniacz do drewna kartridż, jest nasiąknięty specjalnym płynem, który nazywa się e-liquid. Ten płyn właśnie zawiera nikotynę (są też płyny beznikotynowe) i jest ogrzewany specjalnym mechanizmem podczas zaciągania. Atomizer jest włączany przez mikroprocesor, następnie płyn ogrzewa sie, tworząc aerozol, którym zaciąga się palący. To glikol propylenowy sprawia, że e-papieros może dymić, a dodatkowo każdy może kupić swoje „ulubione smaki”.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej informacji na ten temat, kliknij tutaj, to naprawdę świetne opracowanie (https://www.e-specjalista.net.pl/) tego zagadnienia.

Liquid można kupić o smaku najpopularniejszych papierosów o odpowiednim stężeniu nikotyny, ale może również być owocowy, a nawet o smaku coca-coli lub whisky. Światełko LED daje wrażenie, że w czasie zaciągania, e papieros świeci, imitując żar.

Elektroniczne papierosy powinno się właściwie obsługiwać, czyli regularnie zasilać i kupować nowe kartridże oraz atomizery. Koszty tych części są naprawdę niższe niż ceny papierosów. Dobrze kupować sprawdzone firmy, takie jak Mild.

Elektroniczne zalety
Do tej pory elektroniczne papierosy są zupełnie dozwolone i każdy może używać ich właściwie we wszystkich miejscach. Zwłaszcza w pubach, gdzie jest zupełny zakaz palenia. Nie służą zdrowiu, ale też nie są aż tak szkodliwe, a z całą pewnością mają przewagę nad normalnymi papierosami. To poza tym duża oszczędność.