Tani druk

Elektroniczny obieg faktur, zalety

Komputeryzacja współczesnych przedsiębiorstw jest już faktem. Na chwilę obecną przesłanie nawet dużego pakietu informacji na przysłowiowy „drugi koniec świata” pochłania jedynie parę sekund. Już zdążyliśmy zauważyć, że powszechnie stosowane przesyłanie papierowych dokumentów jest czasochłonne, a przy tym narażone na wiele utrudnień w drodze od nadawcy do adresata.

laptop

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Elektroniczny obieg faktur – sprawdź przykłady – (tutaj bardziej szczegółowo opisane: to system, dzięki któremu nie pamiętamy o podobnych problemach. Cóż, do tej pory powszechnie stosowany system obiegu faktur jest wszystkim znany. Wiemy gdzie jest biurko pani Ali i co napisać na fakturze, by płatność była zrealizowana terminowo. Z tego powodu dużo firm podtrzymuje stanowisko, iż dopóki nie zostaną zmuszone do elektronicznej faktury, same właściwie nie zdecydują się na zmianę. Jednak ich wątpliwości mogą rozwiać zalety jakie płyną z podjęcia decyzji o wdrożeniu elektronicznego obiegu dokumentów.

rachunki

Autor: kate hiscock
Źródło: http://www.flickr.com

Z e-fakturą jest jak z jazdą na rowerze. Bywa, że niełatwo zrobić pierwszy krok i podjąć decyzję, aby spróbować, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że to działanie z gruntu przyjemne. Z przejściem na faktury elektroniczne jest w zasadzie podobnie. Musimy więc znać plusy płynące z zastosowania elektronicznego obiektu dokumentów, a najważniejsze to:

* szybszy i sprawniejszy obieg dokumentów,* komputeryzacja przebiegu wystawiania faktur,* bezpieczna i znacznie tańsza archiwizacja,* pewność dostarczenia dokumentu na czas,* możliwe dokonanie szybkiej korekty,* automatyczne przesyłanie informacji wraz z potwierdzeniem dostarczenia,* budowanie wizerunku firmy przyjaznej środowisku.

W sieci odnajdziemy użytkowników, jacy niewątpliwie chętnie podzielą się własnymi doświadczeniami, a także dostarczą wielu istotnych informacji o firmach oferujących owe usługi. Jedną z nich może być długo obecny na rynku Kofax – , który zapewnia nadzwyczaj sprawny elektroniczny obieg faktur. Doprowadzi do porządku, przyśpieszy wymianę faktur oraz zagwarantuje odpowiednią archiwizację dokumentów papierowych. Taki program – proces p2p zazwyczaj może być z powodzeniem używany także w firmach małych i dużych, w których pracownicy muszą mieć stały dostęp do całego sytemu z dowolnego miejsca.