Tani druk

Entuzjaści muzyki jazzowej nie mogą narzekać na brak zdolnych artystów w tym nurcie

Jazz to ten typ muzyki, który aktualnie jest odrobinę w odwrocie. Oczywiście i kiedyś wcale nie było tak, że autentycznie wszyscy słuchali jazzu, lecz na pewno amerykański albo polish jazz były popularniejsze. No cóż, można tak naprawdę rzec, iż jazz ma bardzo dużą konkurencję. Jeżeli na rynku muzycznym powstało dużo więcej typów muzycznych, przykładowo hip hop czy electro, to nie może zdziwić, że twórcy jazzu muszą przyzwyczaić się do tej sytuacji. W stacjach radiowych i w telewizji królują zgoła odmienne style, więc jazz pewnie będzie w dalszym ciągu mocno niszową muzyką.

Koncert jazzowy

Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże nadal melomani mogą rewelacyjnie spędzać czas na słuchaniu bardzo nieprzeciętnego jazzu.

Jeżeli potrzebne Ci uzupełniające dane na prezentowany tu wątek, to bez wątpliwości przyda Ci się to bogate wiarygodne źródło.

Bo weźmy choćby w rachubę Sylwię Grzeszczak albo Jordi Savall Espana Antigua. Taki człowiek, który twierdzi, że w ciągu ostatnich dekad jazz jest w całkowitym odwrocie raczej jest w błędzie. Najzwyczajniej w świecie jazz powrócił tam gdzie zaczął – do undergroundu. A więc nadal jazz jest siłą, ale nie jest dla wszystkich. W sumie jazz jest jak luksusowe auta – czyli jest dla nielicznych.

Jordi Savall Espana Antigua na Savall Espana Antigua na Choć to pewnie średnio dobrze trafione określenie - w końcu samochody dla nielicznych są z reguły wygórowanym wydatkiem. A ogólnie słuchanie jazzu kosztuje mniej, niż przykładowo słuchanie electro. Można zaryzykować twierdzenie, że słuchanie jazzu jest nawet bezpłatne. I nawet nie chodzi o kradzież muzyki. W końcu w serwisie Youtube wszyscy zainteresowani mogą odsłuchać niemalże każdą piosenkę. A kiedy w grę wchodzą znane piosenki, to tak naprawdę wybór jest nieograniczony.</div>
<p><!--pagebreak--></p>
<div style="text-align:justify">Są również rozgłośnie radiowe, które stawiają na jazz, w tym również polish jazz (zobacz np. ). Głównie mowa o stacjach funkcjonujących w Sieci. Dużo stacji zostało otworzonych przez Polaków, ale w dobie niczym ograniczonego dostępu do zagranicznej części Internetu, nie ma najmniejszego problemu z tym by w domu bądź pracy słuchać hiszpańskich czy amerykańskich stacji. Na koniec tekstu warto jeszcze wspomnieć, że fantastyczną piosenkarką jest polska Sylwia Grzeszczak. Fakty są takie, iż album Sylwii Grzeszczak- Komponując siebie to niemalże arcydzieło. To świetne, że działają młode piosenkarki po których widać, iż śpiewają, bo bardzo lubią muzykę, a nie blichtr oraz [TAG=pieniądze’ title=’Jordi Savall Espana Antigua’ style=’margin:3px;’/></p>
<div class=
Autor: music2020
Źródło: http://www.flickr.com

. A to nie jest takie zbyt często w bardzo szybko biegnącym świecie.