Tani druk

Finansowanie społecznościowe bez żadnych tajemnic.

Finansowanie społecznościowe to coraz częstsza metoda na sfinansowanie kreatywnego pomysłu lub nawet rozpoczęcie działalności. Reguła działania jest prosta – trzeba przedstawić swój projekt i zaoferować drobne upominki za finansowe wsparcie. Po osiągnięciu ustalonego celu, otrzymuje się całą zgromadzoną sumę pomniejszoną o niewielką prowizję. Jeśli to się jednak nie uda, dotacje są oddawane fundatorom. Dotować można dowolną rzecz – nowinki techniczne, albumy zdjęć, komiksy, kolekcje ubrań czy grę komputerową. Najbardziej istotny jest ciekawy pomysł, który musi przypaść do gustu dużej ilości ludzi.

wykres
Zrealizowane projektyW skali świata udało się już zrealizować dużo projektów korzystających z tego rodzaju opłacania. Duża część z nich to bardzo drogie przedsięwzięcia, które do powodzenia wymagały nakładów rzędu kilkuset tysięcy, a nawet miliona dolarów. Jeśli jednak projekt jest oryginalny, to nie będzie to duży problem. Użytkownicy sieci WWW zwłaszcza upodobali sobie pomysł konsoli do gier, funkcjonującej na bezpłatnym oprogramowaniu czy koszulę opartą na kosmicznej technologii, która pozwala regulować ciepłotę ciała. Na te projekty udało się zebrać za jednym razem najbardziej pokaźne kwoty pieniędzy. Wsparciem największej liczby osób cieszy się jednak muzyka i programy komputerowe.

Poznaj autorski serwis (https://snmw.pl/skup-monet-krakow/) – wystarczy wejść w podany poniżej link i w nowym artykule można przeczytać ekstra treści na ten ciekawy temat.

Zaskakująco dużo artystów uzyskało popularność zbierając środki finansowe na pierwsze wydawnictwo płytowe i gwarantując sobie przy tym wysoką sprzedaż we wszystkich krajach, za pośrednictwem portali do finansowanie społecznościowego np.: wspieram.to. W Polsce przykładem tego rodzaju postaci jest Julia Marcell, która wydała w ten sposób swoje pierwsze wydawnictwo. Później trafiła pod skrzydła dużych wytwórni.

Crowdfunding w Polsce
Crowdfunding w Polsce dopiero zyskuje na popularności W kraju dostępnych jest kilka portali zajmujących się tego typu finansowaniem, każdy jest skierowany na innego rodzaju działalność. Można więc dotować projekty dobroczynne, kulturalne czy muzyczne, działają też portale ukierunkowane na bardziej kreatywne pomysły. O ile jednak za granicą wiele razy udawało się zebrać kwoty przekraczające milion dolarów, o tyle tak znaczne projekty nie były jeszcze dotowane w Polsce.