Tani druk

Jakie możliwości zapewnia crowdfunding w kraju nad Wisłą?

W dzisiejszych czasach bardzo dużo procesów przebiega za pośrednictwem sieci WWW. Sieć stała się do pewnego stopnia alternatywną rzeczywistością, gdzie również ma miejsce komunikacja, dokonuje się transakcji i zawiera umowy. Bardzo często również właśnie w sieci umieszcza się różnego rodzaju projekty i pomysły, często ciekawe. W dawniejszych czasach często dobre pomysły ginęły z braku środków finansowych na ich realizację. Można było jedynie prosić właścicieli firm o pomoc finansową, z różnym efektem. W dobie komputerów i internetu zjawisko to uległo zmianie.

Utworzono bowiem charakterystyczne portale internetowe, dzięki którym możliwe jest finansowanie projektów dowolnymi kwotami przez dowolną liczbę ludzi. Pomyślność zależeć będzie tylko od tego, czy odwiedzającym stronę przypadnie do gustu określony projekt. Jest to tak zwane finansowanie społecznościowe lub crowdfunding.

Jakie pomysły można finansować?W ten sposób finansowane może być właściwie wszystko. Jeżeli dany pomysł jest interesujący lub dotyczy wynalazku wartego wprowadzenia w życie, z pewnością będzie zauważony i doceniony. Na platformach crowdfundingowych znaleźć można bardzo różne rzeczy, od muzyki aż po dodatki do ubrań. Ważne jest, by pomysł był świeży i wnosił coś nowego. Elementy, które najczęściej i w największym stopniu były wspierane to w większości gry komputerowe. Wielką popularnością cieszy się także muzyka. Niejednokrotnie zdarza się, że za pomocą finansowania tego rodzaju początkujący muzyk wydaje pierwszy album i zdobywa sławę. Tą metodą można niekiedy pomóc również zespołowi muzycznemu działającemu od dawna: za pomocą finansowania społecznościowego grupie Marillion udało się wydać jedną z nowych płyt.

Kickstarter
Platformy do crowdfundingu mogą być ukierunkowane na jedną dziedzinę, na przykład tylko na filmy, lub też mieć charakter ogólny.

Ciekawy tekst? Jeżeli jesteś tego zdania, to równie wciągające treści znajdziesz także we wpisie (http://www.workservice.pl/praca/obsluga-klienta/), który jest tutaj.

Wpisując w wyszukiwarkę internetową „crowdfunding” można uzyskać bardzo dużo rezultatów.

Z pewnością jednak najpopularniejszą witryną tego rodzaju jest obecnie Kickstarter. Jego zaletą jest to, że za jego pomocą można wspomagać projekty bardzo różne, nie ma konkretnej dziedziny. Popularne dziedziny na tej stronie to na przykład sztuka, film, muzyka i gry komputerowe.