Tani druk

Gady jako szczególny przykład domowego pupila

Większość ludzi myśli o posiadaniu własnego zwierzaka, ale nie chcą się na nie zdecydować, ponieważ twierdzą że nie mają odpowiedniej ilości miejsca. Tymczasem nawet w niewielkim domu można spokojnie jakieś zwierzę hodować, oczywiście nie każde do tego celu będzie odpowiednie. Wybór zwierzaka do hodowania w mieszkaniu lub domu należy dobrze przemyśleć, żeby nie było później kłopotów z jego opieką.

piękny wąż w terrarium

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety zdarza się dość często, że ktoś bez większego zastanawiania się przynosi sobie albo dzieciom psiaka, świnkę morską albo chomika, i kilka miesięcy później wychodzi, że takie zwierzę kończy na śmietniku albo w schronisku. Jeżeli nawet to będzie złota rybka albo niewielki pajęczak w słoiku to należy mu dostarczyć pożywienie i wodę, co pewien czas zmienić wyposażenie oświetlenie (zobacz moja strona) oczyścić miejsce, gdzie jest trzymane. Z tego też powodu zanim się kupi zwierzę do mieszkania, należy dobrze zapoznać się z obowiązkami, jakie będą się wiązać z jego posiadaniem, i kiedy okaże się, że będą problemy z ich realizacją, to lepiej odpuścić sobie zakup. Na pewno może to wyjść to na dobre zwierzakowi, bo nie będzie się później niepotrzebnie męczyć, gdy właściciel nie będzie miał czasu na opiekę nad nim.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Do najczęściej wybieranych zwierząt do domu zalicza się psy i koty. Wybierając psa pamiętać trzeba, że wymagał on będzie codziennego wyprowadzania na spacer, a poza tym utrzymanie go będzie dość kosztowne.

Czy ten post jest dla Ciebie interesujący? Chcesz poznać dużo treści na ten temat? Więc idź tu konglomerat bydgoszcz i przeczytaj następny opis.

Większe psy potrzebują dużej ilości karmy, więc trzeba będzie się z tego typu kosztami liczyć. Znacznie mniej problemu będzie z kotem, jeśli nie wychodzi on z domu, to wystarczy kuweta ze żwirkiem, woda w misce i regularne dosypywanie karmy, no i rzecz jasna sporo czasu na zabawy z małym psotnikiem. Wielu ludzi decyduje się na kupno świnki morskiej lub chomika, te zwierzaki są tanie w hodowli i nie wymagają poświęcenia dużej ilości czasu, ale rzecz jasna nie możemy ich zupełnie zaniedbywać. Czasami trafiają się również ludzie, którzy kochają gady, takie jak jaszczurki lub węże, jak się okazuje większość popularnych gatunków gadów można bez problemu nabyć w naszym kraju. Po podaniu w oknie wyszukiwarki frazy wąż zbożowy cena bez problemów będzie można odszukać oferty hodowców, którzy ten gatunek nam sprzedadzą.