Tani druk

Garść faktów o czyszczeniu metali i nie tylko ich

Przedmioty metalu można wykorzystywać na wiele sposobów. Zanim mimo wszystko elementy te zostaną zastosowane powinny zostać odpowiednio oczyszczone. Istnieją dwie często wykorzystywane metody oczyszczania przedmiotów metalowych: piaskowanie i śrutowanie.

śrubki ze stali

Autor: Jonathan Stonehouse
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo metali, czy elementów wyprodukowanych z nich wymaga czasem czynności czyszczenia. Lepszą z powszechnie wykorzystywanych możliwości jest piaskowanie. Opcja takiego oczyszczenia znana jest już od XIX wieku. Dzisiaj jest powszechnie wykorzystywana nie tylko w dziale przemysłowym. Istnieje mnóstwo przedsiębiorstw, które zajmują się na przykład piaskowaniem części ogrodzeń. Piaskowanie wymaga zastosowania odpowiedniego gatunku ścierniwa. Ścierniwo do piaskowania to zazwyczaj piasek. Stąd nazwa tej metody czyszczenia. Jednak jako ścierniwo do piaskowania możesz zastosować również innych odpowiednio rozdrobnionych surowców. Prócz piachu można wykorzystać szkło, żużel albo śrut.

Poczekaj chwilę! Zaintrygował Cię wpis? Masz ochotę na kolejne istotne informacje (http://www.libeli.pl/etykiety-foliowe/)? To miłe. Kliknij w podany link i przenieś się do witryny z newsami na wybrany temat.

Jeśli do oczyszczenia wykorzystany zostanie śrut metoda będzie nosiła nazwę śrutowania. Śrutowanie stali wykonywane jest zawsze wtedy, gdy zaplanowane będzie poddanie elementów stalowych procesowi galwanizowania. Śrutowanie stali wykonywane jest przy pomocy ścierniwa, może to być na przykład żużel pomiedziowy. Czytaj więcej, klikając w link: śrut stalowy.

Piaskowanie jako sposób oczyszczania obejmuje w tej chwili znacznie więcej branż aniżeli tylko przemysł. W chwili obecnej po piaskowanie niezwykle często zasięgają dentyści. To popularnie stosowana metoda czyszczenia zębów. Nie jest ważne, czy po piaskowanie sięga stomatologia, czy rozmaite gałęzie przemysłowe, będzie to metoda, która pozwala niezwykle wnikliwie czyścić te miejsca, jakich nie da się dokładnie doczyścić innymi sposobami przez utrudniony do nich dostęp. Powierzchnia wypiaskowana będzie oczyszczona niezwykle dokładnie, również miejsca, do których trudno się dostać będą wyczyszczone bardzo dokładnie. Dzięki tej metodzie możesz uzyskać bardzo wygładzoną powierzchnię.

Jeżeli zaciekawił Cię nasz tekst, to do sprawdzenia (https://www.installgroup.pl/ogrodzenia-zaluzjowe) są nowe wątki na stronie, którą umieściliśmy pod poniższym linkiem.

Wadą piaskowania będzie powstający pył. Osoby wykonujące takie oczyszczanie zabezpieczeni są przed przedostawaniem się go do płuc odpowiednimi maskami. Tego typu maski stosują również dentyści.