Tani druk

Gdy chcesz zbudować dom, to już dziś zaangażuj architekta, jaki zaprojektuje go tylko dla Ciebie

Wszyscy małżonkowie marzy wyłącznie o tym, by jak najszybciej wyprowadzić się na swoje. Bardzo dużo młodych osób chciałby mieszkać jedynie z małżonkiem oraz dziećmi. Takie rozwiązanie oczywiście posiada ogromną ilość zalet, ponieważ od początku stajemy się samodzielni i możemy w pełni przesądzać o własnym życiu.

Dom z bloczków Ytong i Silki

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
Niestety w sporej większości młodzi ludzie nie mają dostatecznych pieniędzy na to, by kupić budynek za gotówkę. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ aktualnie coraz trudniej wyszukać dobrze płatną robotę, ponadto w czasie studiów ciężko jest odłożyć jakieś pieniądze. Najlepszym wyjściem jest prawdopodobnie wzięcie kredytu hipotecznego, gdyż po kilkunastu latach dom będzie należał do nas. Dzierżawienie czterech kątów przez kilka lat nie jest dobrym pomysłem, albowiem będziemy przymuszeni do opłacania czynszu właścicielowi, a lokal nigdy nie stanie się naszą własnością. Dlatego, najlepiej wkrótce po ślubie postawić na na budowę niewielkiego oraz nastrojowego domu.

Trafnym wyjściem jest zaangażowanie konstruktora, dla jakiego projekty domów do 120m2 są przyjemnością. Posiadając parcelę, która ma parę arów nie należy wznosić kolosalnego domu, gdyż nie będziemy posiadali miejsca na ogród. Dodatkowo w takim budynku nie potrzebujemy tak wiele pokoi, ponieważ będzie tam mieszkać jedną rodziną. Powinniśmy mieć pewność, iż projekty domów do 120m2 są wykonywane tak, by było miejsce na dwie toalety, wielką sypialnie dla pary, dwa małe pokoje dla dzieci oraz kuchnię z jadalnia i pokojem gościnnym. w wielu przypadkach w takim prototypie mamy także zawarty garaż (zobacz sklepmardrew.pl) z jednym albo dwom stanowiskami , a także balkon.

Projekt domu

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na budowę ważne jest, aby zaangażować do pracy specjalistę, jaki zrobi niepowtarzalny wstępny projekt tylko dla nas. Gdy zależy nam na tym, aby było to wykonane tanio, wtedy powinno się zakupić gotowy projekt, który będzie nas zdecydowanie mniej kosztował. Oczywiście będziemy mieli alternatywę przedstawienia pewnych zmian za specjalną zapłatą.

Należy iść za swoimi pragnieniami i nie rezygnować z nich, jedynie dlatego, iż czasem brakuje nam pieniędzy. Z tym problemem zawsze powinniśmy sobie poradzić, o ile posiadamy pewną prace to bez wątpienia uda nam się dostać kredyt na budowę upragnionego mieszkania. Po wszystkim będziemy zadowoleni i usatysfakcjonowani z końcowego efektu.