Tani druk

Gdy serwis komputerów jest jedynym lekarstwem naprawy sprzętu…

Laptopy są obecnie bardzo chętnie używane. Ich główna przewaga nad komputerami stacjonarnymi wynika z ich przenośności. Laptopa można bowiem zabrać ze sobą w każde miejsce, zwłaszcza jeżeli jest on niewielkich rozmiarów. Takie pomysł znacznie ułatwia na przykład naukę. Student lub uczeń może wziąć ze sobą laptopa do czytelni i tam pisać pracę korzystając ze zbiorów z biblioteki. Komputery takie są jednak narażone na wiele rozmaitych awarii, które biorą się niekiedy z częstego i niedbałego transportu.

Naprawa laptopów

Autor: Matteo Doni
Źródło: http://www.flickr.com

Są to więc urządzenia narażone najbardziej na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Oprócz tego generalnie są bardziej delikatne od stacjonarnych odpowiedników i w większej ilości przypadków wymagają napraw. Pomocne są w tym rozmaite serwisy. Można je wyszukać wpisując w Internecie przykładową frazę „naprawa laptopów” lub tylko przejdź: www. Jeżeli chodzi o naprawy oferowane przez takie pogotowie komputerowe, bezsprzecznie zaletą jest możliwość dojazdu i usług w miejscu zamieszkania klienta.

idealny laptop

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Przegrzewanie
Komputery przenośne ogólnie są bardzo wrażliwe na zwiększanie temperatury. Nierzadko zdarza się tak, że w porównaniu do komputerów stacjonarnych w aspekcie długości korzystania wypadają blado. Stacjonarne komputery wyposażone są bowiem w całkowicie inny system chłodzenia i wentylacji, który działa zwykle znacznie sprawniej niż w laptopach. Charakterystyczną cechą urządzeń przenośnych jest również możliwość korzystania z nich w wybranym miejscu. Skutkuje to często trzymaniem ich przez właścicieli przykładowo na kołdrze, która zasłania otwory wentylacyjne i utrudnia chłodzenie komputera. Taki proceder miewa bardzo negatywne skutki dla komputera.

Matryca
Laptopy charakteryzują się typową konstrukcją, ich ekran połączony jest z częścią z klawiaturą w sposób ruchomy, by można było urządzenie zamykać. Tego typu łączenie jest jednak podatne na uszkodzenia, toteż użytkownicy komputerów często narzekają na uszkodzenia tej części. W miejscu łączenia znajduje się specjalna taśma, którą w sytuacji poważnej awarii trzeba wymienić. Jej uszkodzenie przejawia się często artefaktami widocznymi na wyświetlaczu laptopa. Pojawianie się rozmaitych pasków i martwych pikseli na ekranie bywa objawem zepsutej matrycy lub taśmy. W tego rodzaju przypadkach trzeba koniecznie zgłosić się do serwisu – moja strona internetowa.

Wyświetl większą mapę