Tani druk

Gdzie bez pomocy fachowców przymocować fototapetę na ścianę?

Jeśli posiadamy swój dom albo mieszkanie, chcemy je atrakcyjnie urządzić, by dobrze się mieszkało. Jedną z fantastycznych metod na świetną aranżację jest wykorzystanie fototapet.

Kupując fototapety w naprawdę dużych rozmiarach mamy gwarancję, iż będzie znakomicie wyglądać oraz z pewnością zwróci uwagę każdego, kto zechce nas odwiedzić. Co ważne, tego typu dekoracja ścienna jest nieskomplikowana w nakładaniu. Nie potrzebujemy pomocy fachowców, ponieważ sami damy radę.W pierwszej kolejności powinniśmy właściwie przygotować ścianę. Pomalowaną ścianę będziemy musieli umyć mydłem malarskim bądź papierem ściernym, gdy było nakładanych więcej warstw. Ściana, na której jest już nałożona inna tapeta, także wymaga trochę zachodu. W sklepie znajdujemy należyty środek do jej ściągania, a później pozbywamy się całej dekoracji. Przygotowania są błyskawiczne, jeśli nie pomalowaliśmy ścian ani nic na nie przyklejaliśmy. W takiej sytuacji starczy kilka godzin wcześniej ją zagruntować. Drugim krokiem nakładania fototapety jest określenie miejsc, w jakich będziemy naklejać dekorację. Używamy do tego poziomicy, by wszystko równo wymierzyć.

Fototapeta, kobieta w tańcu

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

W sklepie, w jakim kupujemy tapety, powinniśmy również kupić właściwy klej. Nim go zastosujemy, czytamy instrukcję, gdyż jego użycie może się różnić zależnie od rodzaju zakupionych tapet. Fundamentalną zasadą jest równomierne używanie kleju. Gdy trochę wyschnie, naklejamy tapetę.

Użyteczny post? Jeśli tak myślisz, przeczytaj inne tego rodzaju artykuły na rozważany temat – bez grymaszenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku.

Jeśli klej będzie zbyt mokry, powstaną ciężkie do usunięcia pęcherzyki powietrza. Tapetę najlepiej jest przyklejać z lewej strony, od góry. Nie można również tutaj nie polecić : naklejkach dekoracyjnych Trzeba też rozpoczynać od okien i drzwi, a potem posuwać się dalej. Tapetę po naklejeniu dociskamy wałkiem, kierując się z góry na dół i od środka ku jej brzegom. Nadmiaru kleju można pozbyć się mokrą szmatką bądź ostrym nożykiem.

Jeżeli musimy zrobić dziurę na gniazdko czy kinkiet, powinien być mniejszy aniżeli dany przedmiot. Nim jednak przystąpisz do zamontowania fototapet, powinieneś zdecydować się na właściwy wzór. Dostosuj go do wystroju całego wnętrza, a więc np. mebli oraz innych dodatków, a wszystko będzie zgraną całością. Zobaczysz, jak fantastycznie fototapeta uatrakcyjniła wnętrze oraz z pewnością rozważysz kupno następnej do pokoju dziecka bądź do sypialni. Sprawdź także tutaj