Tani druk

Gdzie kupować oryginalne nagrobki najwyższej jakości

Śmierć człowieka zawsze jest tematem bolesnym oraz tragedią dla wszystkich bliskich, zarówno rodziny jak i znajomych. Śmierć jednak jest nieunikniona i zdarza się, że ludzie starsi zamawiają już za życia nagrobki dla siebie, albo wykupują miejsca na cmentarzach. Nagrobki w świadomości człowieka funkcjonują głównie jako symbol pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli. Nie bez przyczyny buduje się je z materiałów niezwykle trwałych, aby zostawić ślad po człowieku przez jak najdłuższy czas. W dawnych epokach nagrobki stawiano zmarłym dopiero po roku od śmierci, obecnie jednak jest inaczej.

NagrobkiNagrobki – (zobacz: nagrobki nowoczesne) gotowe i na zamówienie

Nagrobki na cmentarzu

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie istnieją takie firmy produkujące nagrobki – (zobacz: nagrobki urnowe), które chcą obniżyć wysokie koszty produkcji i zachęcić klientów niskimi cenami, przez co mają w ofercie gotowe płyty i całe grobowce niższej klasy, zwykle z Chin, których jakość jest dużo niższa od tych, jakie wykonywane są na zamówienie na miejscu. Płyta nagrobkowa ma być jak pomnik, chcemy, aby istniał tak długo, jak długo pamiętamy o zmarłym, dlatego większość ludzi, nawet jeśli nie posiada dużych pieniędzy, pragnie, aby nagrobek na grobie bliskiej osoby był jak najlepszej jakości. Popularne i bardzo trwałe są nagrobki granitowe takie jak tu: pomniki granitowe Borkowski.

Gdzie szukać firm kamieniarskich
W ofercie firm kamieniarskich, jakie znajdują się często w pobliżu cmentarzy, lub też w okolicach kamieniołomów, mamy możliwość znaleźć dzisiaj rozmaite kamienie i surowce z jakich produkuje się płyty. Firmy produkujące tego typu nagrobki mają zwykle w ofercie produkcję płyt na zamówienie. Zobacz:Szeroki wybór nagrobków

Nagrobek

Autor: Sidolux
Źródło: Sidolux

Kupujący może określić, jakiego koloru chce aby był wykonany grób, w jakiej wielkości oraz jakiego kształtu. Ponadto poza tego typu usługami zazwyczaj firmy kamieniarskie kują także na zamówienie rozmaite figurki oraz pomniki, które możemy zamówić wraz z nagrobkiem. Obecnie ludzie pragną uczynić miejsce spoczynku bliskiej osoby wyjątkowym i często decydują się na rozwiązania nietuzinkowe, które będzie przykuwać uwagę odwiedzających oraz będzie stanowić o tym, jak bardzo kochaliśmy daną osobę i jak była dla nas ważna. Oprócz figurek firmy kamieniarskie oferują także różnego typu wzory, jakie mamy możliwość umieścić na grobach .