Tani druk

Gdzie można znaleźć sprawdzony sprzęt myśliwski?

Rosną szeregi myśliwych. Do polowań garnie się coraz więcej niewiast – Dian, duchownych a wiek właścicieli broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. Polubiliśmy łowiectwo. Łowiectwo – nie myślistwo, gdyż to określenie oznacza ochronę zwierząt, a celem myśliwych jest zachowanie różnorodności gatunków i właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich zbyt duża ilość powoduje niestety wielkie szkody rolnikom i leśnikom, z tego względu konieczna jest bezustanna kontrola ich liczebności.

na polowaniu

Autor: TheTurducken
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnych czasach, myśliwy to już nie mężczyzna odziany w kawałek zwierzęcej skóry, przedzierający się przez lasy i zarośla z łukiem i czający się na zwierzę. To zupełnie inny obraz, na który składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska i gadżety strzeleckie. Prawdziwy myśliwy dba także o ubiór na polowanie. Nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też wieloletniej tradycji myślistwa, lecz przede wszystkim dla wygody oraz dobrego samopoczucia w czasie polowań. Nie trzeba chyba nikomu opisywać dyskomfortu jaki pojawia się po parogodzinnym spacerze w źle dobranych butach czy przemoczonej odzieży.

Podane części garderoby są bardzo istotne. Czym należy się kierować przy zakupach ubrań na polowanie, aby czuć się wygodnie? Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie chronią na polowaniu przed złą pogodą, nie krępuje ruchów a co więcej, ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, lekkość, wytrzymałość i wiatroszczelność to 4 zalety kurtki myśliwskiej. Membrana gwarantuje nam 100 % ochronę przed wodą, natomiast spora ilość funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

myśliwi na polowaniu

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com

Ocieplany, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „nieszeleszczące”, co często możemy przeczytać na metce czy w opisie kurtki. Współczesne kurtki są na tyle uniwersalne, iż nadają się do noszenia o różnych porach roku. Podsumowując, głównym kryterium przy zakupie kurtki myśliwskiej, powinna być funkcjonalność i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia. Dobrze przystosowana odzież na polowania umożliwi nam bezpieczny i wygodny kontakt z przyrodą w każdych warunkach pogodowych.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy wpis, to śmiało kliknij ten odnośnik – to niezwykle wciągająca treść (https://lemans.pl/cennik/), która opisuje zbliżoną tematykę.