Tani druk

Jak wypożyczyć samochód dostawczy?

Pojazdy dostawcze wykorzystuje się przede wszystkim do przewozu towarów w niedużych przedsiębiorstwach lub w profesjonalnej flocie przedsiębiorstw przewozowych. Zdarzają się czasem okoliczności, w których to zwykłemu Kowalskiemu przydałby się taki pojazd. Na przykład wtedy, gdy organizuje przenosiny do innego domu czy mieszkania, albo przewóz większych zakupów.

Wynajem samochodów dostawczych :  samochodów dostawczych

Wydawać by się mogło, że powinien wręcz skorzystać z usług dostawczych oferowanych przez fachowców lub sklep. Jednak po spojrmateriały (zobacz oceń)iu w cennik często zastanawiamy się, czy nie było by taniej załatwić transport we własnym zakresie?
Jak wygląda wypożyczalnia samochodów dostawczych rzeszów? Czy jest inna od wynajmu auta osobowego? Jedno z zasadniczych pytań jakie usłyszymy od dostawcy to: na jaki okres czasu potrzebujemy tego rodzaju samochodu? Przeciętnemu Kowalskiemu może się to nie opłacać, ponieważ firmy, które mają takie samochody na wynajem wolą podpisywać umowy na usługę długoterminową. Na przykład nowo założonej firmie budowlanej, która potrzebuje pojazdu do transportowania materiałów budowlanych na plac budowy lub wozić na nią swoją ekipy fachowców. Jeśli osoba prywatna postanowiłaby wynająć pokaźny samochód transportowy, była by zmuszona równocześnie wynająć odpowiedniego kierowcę bądź wykupić usługę wynajmu auta razem z kierowcą. Należy też wiedzieć, że wynajem auta dostawczego na krótko jest zdecydowanie droższy niż na umowę długoterminową.

czerwony tir na parkingu

Autor: Colby Stopa
Źródło: http://www.flickr.com

Zdaniem wielu właścicieli firm które wynajmują auta zainteresowanie wynajmem aut dostawczych w ramach umów długoterminowych jest coraz bardziej popularne. W gorących okresach w roku, na rezerwację trzeba oczekiwać nawet miesiąc. Przedsiębiorcom, które realizują różnego rodzaju umowy na czas określony nie opłaca się kupować samochodu dostawczego na okazyjne zadania transportowe. Bywa też, że przedsiębiorstwa transportowe, które posiadają własną flotę potrzebują ekstra samochodów zgłaszają się w tym celu do wypożyczalni. Takie pojazdy muszą często otrzymać dodatkowo do dostawcy upoważnienie na wyjazd poza naszą granicę.

Jeżeli sądzisz, że rozpatrywana tutaj kwestia jest ciekawa, sprawdź dodatkowo więcej szczegółów w serwisie (www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/audi), który też publikuje tego typu porady.

Jeżeli jednak Kowalski nie potrzebuje tak naprawdę wielkiego tira może zdecydować się na wynajem furgonu lub busa. Sporym powodzeniem cieszą się Peugeoty Partner, Vw Caddy, a na większe wyprawy Nissany Primastar i Ople Vivaro. Takim autem można wygodnie zabrać całą rodzinę na spaniałe wakacje objazdowe.