Tani druk

Gitary Yamaha

Gitara to jeden z najbardziej popularnych muzycznych instrumentów, używany zarówno przez zawodowych muzyków jak i normalnych ludzi. Praktycznie każdy, kto będzie miał tylko trochę zapału i chęci może nauczyć się gry na niej, wystarczy jedynie zakupić dobry instrument i znaleźć trochę czasu na regularne ćwiczenia. Decydując się na przygodę z gitarą należy mieć na uwadze to, że zakup dobrego instrumentu to ważna rzecz, szczególnie dla początkujących miłośników muzyki.

gitara

Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli gitara (więcej: szczegóły dotyczące gitary) będzie miała wysoko struny, nie będzie można jej nastroić albo będzie miała brzydkie brzmienie, to szybko może pojawić się znużenie i zapał do dalszej nauki minie. Jednak jeżeli instrument jest dobrej jakości, to w szybkim tempie zaczną się pojawiać spore postępy. Dla muzyków początkujących poleca się wybór markowego instrumentu, o dobrym brzmieniu i przy tym przystępnej cenie. Doskonale spełniają te warunki gitary firmy Yamaha, często kupowane zarówno przez amatorów muzyki, jak również przez pedagogów uczących w szkołach muzycznych.

sprzęt muzyczny - gitara

Autor: Freebird
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład gitara Yamaha F-310 TBS kosztuje niecałe czterysta złotych, i w tej cenie klienci dostają instrument zrobiony z dobrych materiałów, takich jak świerk i palisander, a co najbardziej istotne, mający ciepłe, żywe brzmienie. Dobrze dopracowana konstrukcja gryfu znacznie polepszyła wygodę grania, co z pewnością docenią młodsi miłośnicy gitarowych solówek. Ta gitara (sprawdź ofertę na tej stronie) jest sprzedawana w kilku kolorystycznych wersjach, na przykład model Yamaha F310 ma jasną, naturalną płytę świerkową bez zbędnych dodatkowych akcentów kolorystycznych.

Ale oferta firmy Yamaha to nie tylko gitary dla początkujących, ale również zawodowych muzyków. Świetne opinie posiada w tej rodzinie gitar model Yamaha CPX-700 BL2. Co prawda jego cena to pięćset euro, lecz za tę cenę dostaje się instrument najwyższej jakości i wspaniałym, bogatym brzmieniu. Zarówno dla profesjonalistów jak i dopiero się uczących firma Yamaha oferuje szeroką ofertę instrumentów klawiszowych, przykładowo model Yamaha Tyros 4 to profesjonalny syntezator z bardzo dużą liczbą brzmień i podkładów, który na pewno zadowoli najbardziej wymagające uszy.