Tani druk

Godne polecenia agregaty prądotwórcze

Agregaty prądotwórcze to niezależne zespoły produkujące prąd, które są złożone z prądnicy napędzanej silnikiem spalinowym. Służą one do produkowania energii elektrycznej tam, gdzie nie ma innych jej źródeł. Są stosowane też, jako pomoc przy przeciążeniach sieci lub kiedy następuje dłuższa przerwa w zasilaniu, dla odbiorników tolerujących tymczasowy zanik napięcia.

wiatrak

Autor: Don Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Agregaty są użyteczne przy wykończeniach kamienic, remontach itp. pozwalając na korzystanie z urządzeń elektrycznych tam gdzie nie ma zasilania elektrycznego. Do nich możemy podłączyć maszyny do gładzenia czy też do wygładzania okien wyprodukowanych z drewna. Z uwagi na ich strefę działania dzielimy je na agregaty prądotwórcze o zastosowaniu morskim oraz o zastosowaniu lądowym.

Masz chęć na kolejne interesujące posty? Nie czekaj! Opracowaliśmy ich dla Ciebie sporo. Zatem naciśnij i ciesz się nowymi opisami.

Mając na uwadze ich sposób produkcji wyróżnia się także agregaty ze sterowaniem automatycznym a także ręcznym. Z kolei mając na uwadze ich montaż pojawiają się ruchome agregaty produkujące energię elektryczną oraz agregaty stałe. Generalnie na rynku jest tyle rodzajów agregatów wytwarzających energie elektryczną, ile urządzeń i miejsc, którym mogą zapewnić prądu. Poszczególne modele różnią się w szczególności parametrami mocy, która powinna być przystosowana do urządzenia, które ma być konkretnym agregatem zasilane . Można zakupić urządzenie w wersji przenośnej lub stacjonarnej. Najbardziej popularne agregaty prądotwórcze to te, które mają zastosowanie w elektronice, w gospodarstwach domowych, w turystyce, w pracach budowlano-remontowych i wszelkich innych robionych w warunkach polowych.

Dostępne są agregaty produkujące prąd jednofazowe, trójfazowe, napędzane gazem lub benzyną, jak również wałkiem ciągnika rolniczego. Wiele firm oprócz sprzedaży agregatów zajmuje się tzw. wynajem agregatów. Taka obsługa zwykle obejmuje dostawę sprzętu, uruchomienie, obsługę serwisową, dowóz benzyny oraz odbiór urządzenia. Jest to doskonałe rozwiązanie np. dla organizatorów jakiś imprez w terenie czy koncertów. O nic nie trzeba się niepokoić, wszystkim zajmie się firma wypożyczająca agregaty jak .