Tani druk

Górny Śląsk jest zaliczany do najbardziej zurbanizowanych obszarów Polski

W ostatnim czasie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent. W Polsce nie jest jeszcze tak źle, ale w wielu regionach kraju bez pracy pozostaje spora część zdolnych do wykonywania zawodu młodych osób. Najwyższy procent bezrobotnych zanotowano pod koniec lutego 2013 w województwie podlaskim. Dużo lepiej sytuacja wygląda natomiast w województwie mazowieckim, śląskim czy wielkopolskim.

przemysł

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Łatwo zauważyć, które regiony mają największe problemy z bezrobociem, wystarczy przejrzeć oferty pracy z różnych miast. Przykładowo w regionie województwa śląskiego rozwijał się od lat przemysł. Region ten uznawany jest za najważniejszy okręg przemysłowy w naszym kraju. Tereny województwa śląskiego mają świetną komunikację. Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Zalicza się ten region do najbardziej uprzemysłowionych i zurbanizowanych obszarów Polski.

Na Wyżynie Śląskiej od dziesięcioleci rozwijał się przemysł ciężki. Wielką wagę ma tutaj przemysł górniczy. Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a oprócz tego na Kompanię Węglową składa się aż jedenaście kopalń. Co ciekawe jest to największa w Europie spółka górnicza. Kolejną gałęzią gospodarki, która jest ogromnie ważna jest przemysł (Producent elementów z tworzyw sztucznych) hutniczy. Huty umieszczone są w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W regionie tym ponadto bardzo ważną rolę pełni przemysł energetyczny i chemiczny. Nic więc dziwnego, że okręg ten ma dość niskie bezrobocie. Co ciekawe wpisując “praca Gliwice” pokazują się na różnorodnych stronach ogłoszenia nie tylko techniczne.

przemysł

Autor: Rajeev
Źródło: http://www.flickr.com

Pozytywny wpływ przemysłu da się zauważyć w innych gałęziach i branżach.

Jeżeli podoba Ci się omawiany tekst, kliknij ten link – niewątpliwie również warto zobaczyć także (http://www.waliduda.pl/zakres-uslug/prawo-cywilne) następny interesujący materiał.

W miastach województwa śląskiego poszukuje się osób do różnorodnych zawodów, zarówno sprzedawcy jak i przedstawiciela handlowego. Całkiem dobrze funkcjonujące fabryki sprawiają, że mimo trudnych czasów w wielu branżach, sytuacja na ziemiach śląskich jest nie najgorsza. Nie bez znaczenia są również inwestycje unijne, które w ostatnim okresie mocno pobudziły gospodarkę w województwie.

Więcej na