Tani druk

Handel z naszymi ze Wschodem

Nasza gospodarka, mimo szalejącego kryzysu, rozwija się zaskakująco dobrze. Powstaje mnóstwo małych i średnich przedsiębiorstw. Rodacy wzięli w końcu los we własne, pracowite ręce i pomimo olbrzymiego ryzyka, prowadzą udane interesy. Bycie własnym szefem to o niebo lepsza opcja, niż nieustanne stosowanie się do poleceń w czyjejś firmie. Nawet początkowe nierentowne miesiące, kiedy firma dopiero rozwija skrzydła, nie odbierają pozytywnego myślenia naszych przedsiębiorców.

spedycja

Wiele nowo powstałych firm nastawia się na handel (nowe nieruchomości niechorzańskie) z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy. Można pomyśleć, że ze względów historyczno- politycznych, nasze stosunki biznesowe ze Słowianami nie będzie się układać pomyślnie. Nic bardziej mylnego! W końcu jeszcze w okresie dawnego ustroju handel pomiędzy nami, a Rosjanami był w rozkwicie. Mnóstwo naszych produktów, na przykład meble, były w Związku Radzieckim luksusem, a zwrot „polski” był synonimem najlepszej klasy. Teraz może polskie towary nie cieszą się już tak ogromna popularnością, ale wciąż są chętnie wybierane przez naszych wschodnich sąsiadów.

Tak bliskie relacje handlowe powodują, że burzliwie rozwijają się w Polsce firmy logistyczne, które obsługują także kierunki wschodnie. Spedycja międzynarodowa (podejmij współpracę z profesjonalistami, przeczytaj więcej – oferta spedycyjna) jest obecnie wyjątkowo opłacalna. Współpraca z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy funkcjonuje w obie strony, dlatego ciężarówki nigdy nie jadą z powrotem puste Trzeba tylko zarejestrować się na dobrej giełdzie transportowej, gdzie bez trudu odnajdziemy pasujący nam transport z krajów byłego Związku Radzieckiego do Polski.Takie zapotrzebowanie na transport towarów do naszych wschodnich sąsiadów powoduje, że firmy logistyczne poszerzają spektrum swoich usług. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi wpływami, które potem można zainwestować w nowocześniejszą flotę. Warto także nieustannie szkolić kierowców.

Niezależnie od mapy politycznej w naszej części Europy, relacje handlowe pomiędzy Polską, a naszymi wschodnimi sąsiadami nie ustaną. Niesłychanie ciężko jest zerwać więzy słowiańskiej krwi i całe wieki wspólnej historii oraz kultury.