Tani druk

Idea systemów lojalnościowych i programów motywacyjnych

Powodzenie każdej firmy oparte jest na doskonałych relacjach z klientami. Nawet małe i dopiero raczkujące przedsiębiorstwo, które nie wydaje milionów na kolorową akcję reklamową, jest w stanie doskonale funkcjonować.

Zakupy, wózek zakupowy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Współczesny rynek potrafi być dla ludzi biznesu niezwykle okrutny. Ludzie, w obawie przed światowym kryzysem, chcą zaoszczędzić na czym tylko się da. Każda wydana złotówka jest dokładnie przemyślana. Stąd też czasami trudno jest namówić konsumentów na zakup konkretnego towaru. Ale to nie oznacza, że jest to całkiem niemożliwe.

Współczesny biznes w większości bazuje na marketingu relacji. Jest to teraz niezwykle modna tendencja, która, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na nawiązywaniu bliskich stosunków z klientami. Nie sztuką jest bowiem tylko zdobycie odbiorców dla naszego produktu. Potem powinniśmy ich umiejętnie przy sobie zatrzymać.
Dlatego wiele sieci sklepów stosuje programy motywacyjne. Na pewno każdy z nas posiada w portfelu sporą ilość plastikowych kart stałego klienta. Jest to zdecydowany ukłon w naszą stronę. Dostając ją, czujemy się wyróżnieni. Oto będziemy członkami elitarnego klubu. Właściciele sklepów nie tylko potrafią nas docenić, ale także nagradzają naszą wierność. Tylko właściciele takich kart są w stanie brać udział w przeróżnych ciekawych akcjach promocyjnych.

Takie programy motywacyjne (czytaj to: http://www.programylojalnosciowe.pl) mogą pomóc nam utrzymać klienta, który doskonale wie, że każdy zakup będzie w określony sposób premiowany. Kiedy zbierze dostateczną liczbę punktów, może wymienić je na fajną nagrodę lub oklejanie pojazdów kraków następny rabat. Określenia takie jak „promocja” przyciągać na klientów jak magnez. Ale jeszcze istotniejsze będzie jego poczucie konsumenckiej wartości, które będzie wspaniale połechtane, gdy włączymy go do ekskluzywnego grona naszych najlepszych klientów. Dzięki takiej karcie będzie czuł się zauważony. Wyrobienie karty połączone jest najczęściej z wypełnieniem ankiety personalnej. Dzięki temu będzie wiedział, że w tym sklepie liczą się z jego zdaniem i nie jest traktowany jedynie jako kolejna dana w liczniku wejść. Trzeba pamiętać, że współczesny klient jest bardzo wymagający i wymaga właściwego podejścia.