Tani druk

Specjaliści IT nie skarżą się na niedostatek zatrudnienia w naszym kraju

We współczesnym świecie coraz więcej osób decyduje się na studia na kierunku informatycznym. Aktualnie bowiem specjalista IT to jeden z najczęściej poszukiwanych zawodów. Wynika to w pierwszej kolejności z postępującej komputeryzacji, w efekcie której w niewielu zakładach pracy na dzień dzisiejszy nie stosuje się urządzeń komputerowych. Zakres pracy informatyka zmieniał się w miarę upływu lat wraz z rozwojem technologii i zwiększeniem się roli sieci WWW.

IT Kontrakt

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com

Na dzień dzisiejszy poszukiwani są nie tylko facjowcy od naprawy irządzeń, ale również programiści, którzy są w stanie przykładowo opracować specjalistyczne oprogramowanie dla firmy. Aktualnie zwłaszcza w dużych miastach, takich jak na przykład Kraków, poszukiwani są informatycy do firm. Co może niektórych dziwić, pracownicy ci są poszukiwani do firm o zróżnicowanych zakresach działania. Są na przykład potrzebni do opracowania i wykonania witryny internetowej.

Programista-grafik

W ostatnim czasie zwiększoną popularnością cieszą się prodesje związane z wykonywaniem grafik za pomocą sprzętu komputerowego. Najlepiej, jeżeli talenty w zakresie grafiki są połączone z doświadczeniem w tworzeniu kodów. Pod tym względem liczy się natomiast znajomość rozmaitych języków programowania. Przy równoczesnym pojawieniu się tych dwóch umiejętności można zostać designerem witryn internetowych. Tego rodzaju twórcy często działają jako freelancerzy, czyli nie są na stałe zatrudnieni, pracują „od zlecenia do zlecenia”. Niektórzy natomiast zatrudniają się w małych lub średnich przedsiębiorstwach na umowę o pracę. W każdym razie ogłoszenia o pracę dla informatyka (znajdź to) można spotkać bardzo często na portalach z ogłoszeniami.

Biznes, mężczyźni

Autor: Biuro Prasowe Starter
Źródło: Biuro Prasowe Starter

Gdzie szukać zatrudnienia?

Jak już było wspomniane, większe miasta dają większe możliwości znalezienia zatrudnienia przez informatyka. Warszawa w tej kwestii znajduje się na czele ze względu na rozmiary miasta, a więc i liczbę firm, będących potencjalnymi pracodawcami. Z drugiej strony w sytuacji freelancerów nieważne jest, w jakim mieście się żyje na co dzień. Liczą się zdolności i pracowitość. W sytuacji mieszkańców takich miast jak Wrocław również najczęściej nie ma powodów do uskarżania się. Przedsiębiorstwa chętne do zatrudniania informatyków można znaleźć właściwie w każdym mieście.