Tani druk

Jak dokładnie funkcjonują programy lojalnościowe i jak najlepiej je wdrożyć?

Programy lojalnościowe to narzędzie pozwalające przyciągnąć nowych i utrzymać obecnych klientów. Są to długotrwałe działania, zatem nie powinniśmy oczekiwać efektów w okresie tygodnia. Ponieważ zazwyczaj nie pochłaniają wielkich środków, programy lojalnościowe są powszechnie stosowane przez firmy.

Program lojalnościowy

Źródło: www.spiceupyourblog.com

Program lojalnościowy najczęściej polega na zbieraniu punktów. Kontrahenci dostają zwykle karty lojalnościowe jak , które noszą ze sobą i zawsze gdy korzystają z usług, czy kupują produkty danej firmy na kartę dodawane są punkty. Można też organizować to inaczej – klienci mogą zbierać nalepki, paragony, elementy opakowania produktów – koncepcji jest mnóstwo. Takie wsparcie sprzedaży sprawdza się wspaniale i ma duży wpływ na obroty. Programy lojalnościowe są ciekawe i dobrze jest je wykorzystywać w swoim przedsiębiorstwie.

Często ulegamy mylnemu przekonaniu, że programy lojalnościowy to narzędzie, którego mogą używać tylko wielkie kombinaty. Najpewniej wrażenie takie mamy dlatego, że tam się z programami lojalnościowymi przeważnie spotykamy. Sklepy spożywcze czy kawiarnia sieciowa – to tam zazwyczaj proponowane są nam karty lojalnościowe, zbieranie punktów, darmowe tankowanie czy dodatkowe ciasto po skolekcjonowaniu wystarczającej liczby punktów czy pieczątek.

Dobrze jest zapamiętać, że nie tylko ogromne koncerny mogą wykorzystywać program lojalnościowy. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od wielkości, niezależnie od tego czy oferuje konkretne produkty, czy może usługi – może zastosować program lojalnościowy jako wsparcie sprzedaży. Istotne, by był mądrze przemyślany i ułożony tak, by odpowiadał profilowi działalności. programy lojalnościowe program lojalnościowy