Tani druk

Jak działa giełda – podstawowe pojęcia, jakie umożliwią nam pojęcie detale giełdowych parkietów

Giełda dla większości Polaków to pojęcie znane z filmów oraz wiadomości wieczornych bądź też ekonomicznych. Więcej informacji o tym zagadnieniu pojawia się w momencie sporych kryzysów na rynkach finansowych czy też spektakularnych upadków korporacji czy też banków.

nasdaq

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com
sprzątanie

Źródło: sxc.hu
Jednakże poza takimi przypadkami większość z nas nie zaprząta sobie zbytnio głowy tym w jaki sposób funkcjonuje giełda i jakie ma znaczenie we współczesnej gospodarce.

Czy słyszeliście kiedyś takie terminy jak Dax, WIG bądź też indeks giełdowy? Są to właśnie wyrażenia, jakie są ściśle powiązane z pojęciem giełdy papierów wartościowych zobacz na stronie. Wielkie ośrodki finansowe, które znajdują się w Nowym Yorku czy też londyńskim City operują na rynku giełdowym niewyobrażalnymi wręcz dla przeciętnego zjadacza chleba kwotami. Najprościej rzecz ujmując mamy do czynienia z sytuacją, kiedy dochodzi do finalizacji transakcji pomiędzy kupującym a sprzedającym, a przedmiotem transakcji są akcje przedsiębiorstw notowanych na giełdzie. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy jesteśmy posiadaczami akcji jakiejkolwiek firmy zostajemy jednocześnie niejako współwłaścicielami jej fragmentu adekwatnego do wielkości posiadanego wkładu. Firmy decydują się wkroczyć na giełdę celem pozyskania kapitału w zamian proponując właśnie udziały.
Co niezwykle interesujące, świat ten stanowi świetne źródło informacji na temat stanu rynku kapitałowego a także gospodarki kliknij tutaj.

Masz ochotę przeczytać więcej na podobny temat? Żaden problem. Trzeba wyłącznie wejść na poniższe łącze do www i przejdziesz na nową witrynę.

To, co ma miejsce w trakcie sesji może wpływać na realne życie wielu ludzi.

Obserwowaliśmy to całkiem niedawno chociażby na Nasdaq, a więc giełdzie papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w przypadku kryzysów finansowych i krachów znaczących przedsiębiorstw czy też banków.