Tani druk

Jak na długo interesować starego klienta?

Bardzo duża konkurencja na pewno nie pomaga za bardzo w zarządzaniu firmą. Oczywiście to nierealne, aby najzupełniej nie mieć konkurencji, lecz w istocie idzie rozumieć biznesmenów, którzy chociaż mocno się starają, ciężko pracują, to jakby nie patrzeć nie mają odpowiednich przychodów. Jednak należy zaakceptować takowy stan rzeczy! Tzn., trzeba zaakceptować konkurentów, lecz w żadnym razie nie niższe zyski. Przecież bez cienia wątpliwości można jakoś walczyć z własnymi konkurentami. Naturalnie w grę wchodzą wyłącznie takie sposoby walki, które są najzupełniej fair play!

marketing na ulicach miast

Autor: West Midlands Police
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobre są choćby programy b2b – zatem gdy znajdziemy jakiegoś klienta, powinniśmy jeszcze wiedzieć, że często może on w każdej chwili przejść do konkurencji. I z tego powodu niesamowicie istotne jest to, aby jakoś postarać się zatrzymać na stałe swojego klienta. Wszelkiej maści programy lojalnościowe są o tyle świetne, że są niesamowicie skuteczne. Dlaczego? Jeżeli gwarantujemy klientom świetną jakość, to wyłącznie atrakcyjna cena ich jeszcze interesuje. Nierzadko nie jest realne ciągłe spuszczanie ceny, lecz w końcu przynajmniej można dać gratisy, etc.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej na opisywany temat, kliknij na odsyłacz do strony (http://www.miras-przeprowadzki.pl/przeprowadzki/przeprowadzki-specjalistyczne/) – informacje w tym miejscu zawarte są bardzo interesujące.

Możliwości jest niesamowicie wiele.

Weźmy choćby w rachubę sklep internetowy – np. z psią karmą. Być może dobrym wyjściem jest to, aby tym stałym klientom, co jakiś czas dać gratisową karmę? Oni będą usatysfakcjonowani, nie wspominając już o ich czworonogu. I z tego powodu niesłychanie często e-sklepy stosują tego typu rozwiązania. Nie powinniśmy być gorsi od własnych konkurentów!

Takowe programy są świetne również przy szukaniu najzupełniej nowych klientów. W końcu można powiedzieć, że jeśli potencjalny klient dowie się, iż w naszym sklepie po jakimś czasie będzie miał okazję kupić tańszą karmę, to na pewno przynajmniej postara się, aby skorzystać właśnie z oferty naszej firmy. Całkiem popularne są strony internetowe, w których zamieszczane są wszelkiego rodzaju programy motywacyjne. Można w sumie rzec, iż w dzisiejszych czasach brak wprowadzenia programów motywacyjnych to głupota. No takie są realia XXI wieku – .