Tani druk

Jak najskuteczniej promować swój zespół?

Dzisiaj jest tak naprawdę sporo łatwiej się wybić z własnym zespołem muzycznym, niż w poprzednich latach. Oczywiście chodzi o taki band, który mimo wszystko coś tam sobą reprezentuje. Wiadoma sprawa – jeżeli jesteśmy najzwyklejszymi amatorami, zapewne nie zrobimy kariery. Choć w sumie funkcjonuje dużo zespołów, które zasadniczo nic dobrego nie pokazują. Doskonale, że jednak porządni muzycy, jeżeli bardzo będą się starali, mogą zrobić niemałą karierę, odnieść sukces. Kiedyś słynny Andy Warhol powiedział, iż każdy zasługuje na 5 minut popularności.

Zapewne ciężko o odniesienie sukcesu na miarę chociażby takich zespołów jak Budka Suflera , ciężko dzisiaj stworzyć ten zespół, który trafia do praktycznie każdego, ale to tak czy siak jeszcze nie oznacza, że kariera jest nierealne. No dobra, to jak działać? Niesamowicie ważne jest chociażby to, aby nagrać przynajmniej kilka dobrych piosenek. Dobrym wyjściem jest podesłanie ich do znanych krytyków muzycznych, znawców, którzy chętnie oceniliby nasze umiejętności.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, oferta (prymat.net/) prezentuje drobiazgowo ciekawe tematy, które będą niesamowicie zajmujące.

Oczywiście nie w każdym przypadku sytuacja jest taka, iż znana persona będzie chciała nas odsłuchać, ale należy spróbować.

koncert

Autor: -ted
Źródło: http://www.flickr.com

Należy także reklamować swój band w przeróżnych serwisach społecznościowych. W szczególności godnym większego zainteresowania jest Facebook – doskonałe narzędzie do chociażby kontaktu ze swoimi miłośnikami. Godne sporego zainteresowania jest także to by jak najczęściej grać koncerty, zapewne za darmo, lecz czy to aż taki kłopot? Jeśli zespół będzie cechował się dobrym poziomem, w znacznym stopniu zwiększamy szanse, że ktoś w ogóle nas zaprosi. No cóż, nikt nie powiedział, że początku zespołów muzycznych są łatwe. Potem będzie lepiej bądź jeszcze gorzej. To wszystko zależy od tego w jaki sposób potoczy się nasza ścieżka.

W ogromnym błędzie są ci muzycy, którzy chociażby minimalnie pomniejszają ogromne znaczenie Youtube. W końcu nie ma obecnie bardziej popularnego miejsca z piosenkami, aniżeli Youtube! W wielu przypadkach muzycy, którzy umieścili swoje czysto amatorskie piosenki, po pewnym czasie dostrzegli, iż niesamowicie pomocne są tego typu serwisy, ponieważ wreszcie zdobyli satysfakcjonującą popularność. Czyli starajmy się robić karierę, sprawić, że takie bandy jak choćby coma nareszcie zostaną zastąpione przez równie genialnych artystów.