Tani druk

Jak namówić sprawdzonego konsumenta do ponownych zakupów?

W jaki sposób zachęci klienta by wrócił? To pytania stawia sobie prawdopodobnie każdy przedsiębiorca posiadający sklep czy świadczący usługi. Klient, który powraca jest bardzo cenny, gdyż często przyprowadza ze sobą następnych. Mnóstwo przedsiębiorstw wprowadza programy lojalnościowe po to, żeby przekonać klienta do kolejnego zakupu.

Z pewnością każdy nosi w portfelu kilka różnych kart na punkty czy pieczątki, które otrzymał w jakimś sklepie czy na stacji benzynowej. Sprzedawcy oferują wręczenie takiego typu karty wszystkim klientom. Gdy jest to miejsce blisko naszego mieszkania, lub zwyczajnie zjawiamy się tam kilka razy w tygodniu, dobrze jest korzystać z tego rodzaju karty. Nie jest to uciążliwe, a może wiązać się z atrakcyjnym prezentem czy rabatem na zakupy.

Do czego to potrzebne

Wszystkie działania powiązane z programami lojalnościowymi mają jeden cel – zwiększenie sprzedaży. Właściciele firm po to angażują zasoby w programy lojalnościowe i motywacyjne, aby powiększyć sprzedaż własnych produktów albo usług. Dobrze prowadzony program lojalnościowy zazwyczaj wywołuje taki właśnie rezultat.

sakupy

Autor: Praktycy.com
Źródło: Praktycy.com

Warto pamiętać o tym, aby nie przedobrzyć.

Jeśli tego rodzaju problematyka jest dla Ciebie ważna, to koniecznie zerknij na serwis (https://niwki.pl/produkt/olej-makowy/), który bez wątpienia też przykuje Twój wzrok.

Gdy planujemy naszym stałym klientom wysyłać wiadomości odnośnie na przykład liczby punktów przez nich zgromadzonych, nie róbmy tego codziennie. Warto przemyśleć działania, aby nie pociągnęły za sobą one więcej szkody niż pożytku.

Rozpieszczaj klientów

Generalnie ludzie lubią programy lojalnościowe. Oczywiście, istnieje grupa, która z zasady nie weźmie w nich udziału. Nie warto skupiać swojej uwagi na przekonaniu ich do zmiany poglądów. Lepiej pomyśleć o tych, którzy chętnie zbierają punkty czy pieczątki.

Jeśli do tej pory nie możesz wyszukać nic fajnego, to sprawdź pod linkiem, tutaj na pewno znajdziesz to, co będzie dla Ciebie w tym momencie użyteczne.

Najlepiej, żeby gratis albo zniżka, którą klient dostaje po dopełnieniu wymogów była ciekawa, a nawet nieosiągalna dla osób nie biorących udziału w programie. Takiego typu poczucie wyjątkowości może przynieść doskonałe efekty.

Doskonale zdaje egzamin przeprowadzenie badań przed wdrożeniem takiego rodzaju działań. Dobrze jest dowiedzieć się bezpośrednio od klientów jakiego rodzaju program lojalnościowy będzie dla nich Najlepszy, jakiego typu prezenty czy innego rodzaju nagrody chcieliby dostać. Jeżeli dobrze zaplanujemy i poprowadzimy program lojalnościowy, na pewno zauważymy zwiększenie sprzedaży.