Tani druk

Jak odpowiednio przygotowywać się do transportu fortepianu – krótki poradnik dla kobiet oraz panów planujących przeprowadzkę

Przenosiny do innego, nawet pobliskiego miasta zawsze wiążą się z mnóstwem pracy i stresem. A przeprowadzają się zarówno osoby prywatne, jak i firmy i instytucje państwowe. Jedną z ważniejszych spraw jest z pewnością właściwe zabezpieczenie przedmiotów przygotowywanych do przewozu. Najczęściej najwięcej trudności mamy z tymi wielkogabarytowymi urządzeniami, w tym także z fortepianami, które jeszcze wymagają tego, by przenosić je z dużą ostrożnością.

Każdy muzyk jest przywiązany do własnego instrumentu. Pod tym zdaniem obiema rękami podpisaliby się

transport wielkogabarytowy

Autor: Mattox
Źródło: http://www.sxc.hu

również i pianiści. Z tego powodu transportowanie pianina lub fortepianu nie powinno się odbywać bez udziału jego właściciela, który doskonale zna swój instrument i podpowie, na co obowiązkowo trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas transportu. Natomiast jeśli na względzie mamy instrumenty, które pozostają np. własnością instytucji państwowych, to wicedyrektorzy tegorodzaju ośrodków mogą poprosić o porady znajomych muzyków, szczególnie wtedy, kiedy pianino jest zabytkowe.Żeby w ogóle przetransportować fortepian, to najpierw trzeba wynająć odpowiedni pojazd –perfect-przeprowadzki.pl/wroclaw/transport-pianin.htmlowiem nie daje ona dostatecznej ochrony przed opadami atmosferycznymi, a koła nie posiadają dobrej amortyzacji. Z racji tego że gabaryty instrumentu są niemałe, to powinno się jeszcze na początku w zarysie zaplanować trasę przebiegającą od pomieszczenia, w którym stoi pianino lub fortepian, do samochodu, a później zastanowić się, jak wnieść instrument do innego mieszkania. Niezwykle ważną czynnością jest z pewnością usunięcie z drogi wszystkich przeszkód, np. kwiatów rosnących w olbrzymich donicach bądź mebli. Warto także zmierzyć szerokość ościeżnic, a nawet sieni, by mieć gwarancję, że wyniesienie pianina w ogóle będzie wykonalne – jeżeli nie, to trzeba będzie instrument spuścić przez… taras.Na koniec parę pozostałych, czysto technicznych, rad – polecana strona.

polecana stronaeży dobrze zabezpieczyć pedały, bowiem one, w przeciwieństwie do czarnych klawiszy, nie mają żadnej osłony. Później warto przymocować wszystkie ruchome części instrumentu, np. klapy, żeby podczas transportu się nie oderwały się lub nie zostały zniszczone. Natomiast w samochodzie pianino koniecznie trzeba unieruchomić wykorzystując specjalne taśmy mocujące. Jak widzimy, przetransportowanie pianina wymaga sporego nakładu pracy, więc niektórzy od razu skontaktują się z firmą transportową, żeby mieć gwarancję (kim jesteśmy?), że instrument nie zostanie uszkodkim jesteśmy? przenosin.