Tani druk

Jak odpowiednio szukać nowej pracy

W trudnych czasach kryzysu młodzi ludzie wyższych uczelni mają problem ze znalezieniem odpowiedniej pracy. Aktualnie poszukiwanie etatowego zajęcia nie jest wcale proste. Mimo że na rynku pracy jest wiele ofert, od potencjalnych pracowników wymaga się coraz więcej kwalifikacji. Żeby sprostać potrzebom przyszłych pracodawców, powinno się nieustannie dokształcać .

Większość absolwentów chce znalezienie pracy w zawodzie. Kłopot z takim planem zaczyna się po zakończeniu studiów i odebraniu dyplomu. Nagle okazuje się, że wymarzony kierunek nie gwarantuje znalezienia pracy w zawodzie. Kolejna kwestia, którą należy rozważyć to doświadczenie zawodowe. Obecnie wymaga się, że absolwent wyższej uczelni zdobędzie doświadczenie już w podczas nauki, stąd nie wystarczytylko dyplom z wyróżnieniem – trzeba odbyć staż jeszcze w trakcie studiów.

szkolenia dla nauczycieli

Autor: Project NEURON
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku pracy pod górkę mają absolwenci kierunków humanistycznych, np. historii. Niejeden przyszły absolwent liczył na to, że na hasło: praca nauczyciel języka, posypią się oferty z licznych szkół, tymczasem niż demograficzny zablokował możliwość pracy w zawodzie wielu wykształconym absolwentom. Dziś zwalnia się również pedagogów zdługim doświadczeniem. Jest to wyjątkowo patowa sytuacja, zarówno dla osób szukających właśnie pierwszej pracy, jak i zwolnionych nauczycieli.

Bezrobocie jest dużym zagrożeniem dla wielu obszarów w Polsce. Brakiem pracy zagrożone są w pierwszej kolejności osoby młode oraz ludzie po czterdziestym roku życia. Państwowi pośrednicy pracy funkcjonują niezwykle opieszale. Nierzadko więcej propozycji pracy odnajdziemy w serwisach internetowych. Starsze osoby mogą mieć problem z poszukiwaniem pracy w tą metodą. Dodatkowo należy nauczyć się obsługi komputera. Wielu pośredników pracy właśnie przez internet poszukuje przyszłych pracowników. Można wpisać w przeglądarkę wybraną frazę, na przykład: oferty pracy Chorzów, a wyświetli nam się mnóstwo aktualnych ogłoszeń. W ten nieskomplikowany sposób możemy znaleźć interesującą pracę.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Właściwe ogłoszenie powinno się zawsze wnikliwie przeanalizować zanim rozpoczniemy pisać swoją aplikację. W CV oraz liście motywacyjnym należy zapisać niezbędne informacje o sobie. Na początku dane osobowe oraz wykształcenie.

Czy posty opublikowane na tej stronie www (www.forsel.pl/) ogólnie Cię uszczęśliwiły? Myślimy, że tak. Ale, jeśli masz ochotę więcej, to najedź tutaj.

(Zobacz też oferty pracy skierniewice). Dalej szczegółowo wypisać swoje doświadczenie, a także kwalifikacje oraz odbyte praktyki.