Tani druk

Jak pokierować własnym życiem edukacyjnym

Są tacy ludzie, którzy nie posiadają wykształcenia wyższego, a każdego dnia zarabiają większe pieniądze, niż statystyczny człowiek przez większą część swojego życia. Są również osoby, które ukończyły tylko szkołę podstawową czy zawodówkę, a po prostu są specjalistami, którzy wyciągają grubo powyżej krajowej. To wyraźnie pokazuje, iż nie ma reguły. Jednakże i tak aktualnie posiadanie wyższego wykształcenia jest ogromnym plusem. A więc prawda jest taka, że szkoła wyższa to najczęściej podstawa. Co tak naprawdę można radzić młodym ludziom, którzy nie wiedzą w jaki sposób kierować własną edukacją?

Na szczęście rekrutacja na studia 2014 jeszcze przed uczniami, a więc nawet jeżeli mamy całkowity mętlik w głowie, tak czy siak spokojnie powinniśmy sobie poradzić. W szczególności, że pewnie znamy siebie, swoje możliwości. Tym osobom, które bardzo pozytywnie się wyróżniają trzeba zalecić to, aby szły na ten kierunek, który być może nie gwarantuje luzów, ale przynajmniej po studiach nie będzie trzeba przez wiele czasu szukać zatrudnienia. A to zapewne jasne, że skoro obecnie tak niesamowicie wielu ludzi ma wyższe wykształcenie, to nie jest powiedziane, iż wyższe wykształcenie jest w stanie zagwarantować doskonałe zarobki oraz niesamowitą pracę.

nauka na szkoleniach

Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com

Są również takie kierunki, które być może nie są swoistą wylęgarnią elit, lecz zasadniczo nie są złe.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie, która również Cię zaintryguje. Znajdziesz tam m.in. informację o emocjonującej Cię tu tematyce.

Są niezłe dla osób, które mają spore aspiracje, ale też chcą robić to co kochają. Na przykład turystyka i rekreacja studia to coś kapitalnego . Dzięki właśnie udaniu się na turystykę i rekreację mamy możliwość potem, chociaż to nie reguła, robić autentycznie to co lubimy!

A więc jeśli to wszystko dobrze damy radę ogarnąć, z pewnością czeka nas ciekawa kariera zawodowa. Może przykładowo prowadzenie biura podróży czy świadczenie wszelkiej maści usług dotyczących turystyki – na miejscu, choćby w greckim kurorcie wakacyjnym, to opcja godna uwagi? Trudno mówić o wybieraniu ścieżki naukowej i zawodowej, bo młodzi ludzie są mają różni, mają odmienne umiejętności, etc. Niektórzy są powiedzmy świetni w matematyce, ale także przecież mogą się znaleźć takie osoby, które stronią od typowo ścisłych przedmiotów. Zatem to zależy. Jedno jest pewne – nauka jest bardzo ważna.