Tani druk

Jak powinna wyglądać opieka nad osobą leżącą?

Udar, wylew, SM, choroby: Alzheimera oraz Parkinsona – lista chorób, jakie potrafią skazać bliską osobę na wielotygodniowe, a nawet paroletnie przebywanie w posłaniu jest długa.
Jak zorganizować opiekę nad chorym, by nie była udręką? W jaki sposób wyekwipować dom, ażeby nie stał się więzieniem? Jak pielęgnować chorego, by mu nie zaszkodzić? Opieka nad chorym długotrwale unieruchomionym w pozycji leżącej jest to ogromne wyzwanie dla bliskich.

podczas grania

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Wymaga nie tylko określonej wiedzy (na przykład o regułach higieny, dawkowaniu medykamentów), lecz też empatii, delikatności, cierpliwości, wytrzymałości fizycznej i – często – zupełnej reorganizacji życia. Bardzo wiele rodzin stawia na opiekę nad chorym w domu. Niezwykle istotne jest wtedy, ażeby obowiązek tenże nie spoczywał na barkach jednej osoby, ażeby w przeciągu dnia (a także nocy – jeżeli to konieczne) zastępować się przy chorym. Celowy w tym jest grafik „dyżurów” z wypunktowaniem czynności, które trzeba zrealizować o danej porze. To najlepszy sposób, ażeby w trudnych warunkach zachować minimum niezależności, natomiast chory nie miał poczucia, że jest nadmiernym ciężarem.

Poszukujesz fascynujących danych na ten wątek? Świetnie się składa, ponieważ pełen opis posiada dane warte zainteresowania, które są również niezwykle interesujące.

Z całą pewnością przydadzą się poduszki przeciwodleżynowe które możesz zakupić w specjalistycznym sklepie.

programy

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zdecydowałeś się na to, by opiekować się pacjentem leżącym w domku, to dogłębne informacje, w jaki sposób to robić, ażeby nie wyrządzić uszczerbku jemu ani sobie, uzyskasz u doktora prowadzącego, jaki kieruje kuracją, albo u doktora rodzinnego a także pielęgniarzy z rejonowej przychodni.
Jeśli pacjent może wstawać z łóżka i poruszać się po mieszkaniu, może być potrzebny zakup należytego sprzętu rehabilitacyjnego, przykładowo wózek Linde – (wózki elektryczne) inwalidzki, podkłady przeciwodleżynowe – .