Tani druk

Jak pozycjonować, ażeby nasza firma była zauważalna na lokalnym rynku? Jaki zestaw czynności musimy podjąć?

Jeżeli szukamy pewnej usługi przez internet, to chcemy, by była ona blisko, lecz również tanio. Na szczęście możemy taką usługę znaleźć bez problemu, a to z tego powodu, że Google parę lat temu utworzyło specjalny mechanizm, jaki zgodnie z naszym miejscem pobytu proponuje nam miejsce jakie znajdują się w naszej okolicy.

Tego typu miejsce nie dość, że są najlepsze, to ponadto polecane przez pozostałych użytkowników, jacy z tego korzystali. Najlepsze poznanie takich usług, ich najlepsza widoczność to zadanie dla pozycjonowania lokalnego.
Wyszukiwarka sama może określić miasto, jakie jest najbliżej naszego położenia. Aby to sprawdzić, należy na stronie wyszukiwarki wybrać opcję “narzędzie wyszukiwania”, żeby zobaczyć jakie miasto tam się znajduje. Czy jest to największe miasto w danym rejonie? Z pewnością tak. Pewne osoby nie przykładają zbytniej uwagi, więc pozycjonowanie lokalne nie jest najlepsze .

Jeżeli myślisz, że informacje w sieci nie są wystarczające, to przejdź do linku (http://www.foliograf.pl/wpisy/nie-masz-pomyslu-doradzimy-w-wyborze-optymalnych-rozwiazan-reklamowych/), pod którym odnajdziesz dokładne omówienia zagadnień – odnośnik jest tu.

A to błąd, ponieważ jest wiele powodów, dla których należy zainteresować się takim zjawiskiem. Najczęściej wątpliwości nie pozostawiają statystyki, które mówią m.in., iż aż siedemdziesiąt osiem procent użytkowników poszukujących lokalnych usług dokonało zakupu w późniejszym czasie. Inna liczba także jest ciekawa, ponieważ aż osiemdziesiąt osiem procent użytkowników smartfonów a także 84% posiadaczy tabletów wykonuje wyszukiwanie fraz, jakie mają związek z biznesem lokalnym.

Powinniśmy przyznać, że pozycjonowanie regionalne nie różni się zbytnio od tradycyjnego, gdyż tak samo jak zawsze najbardziej istotna jest optymalizacja strony, ale również linki, jakie do niej prowadzą pozycjonowanie w regionie. Jest jednakże pewna grupa czynników, a również technik, które są dość specyficzne dla pozycjonowania regionalnego. To przede wszystkim opcja Moja firma. Najkorzystniejsza jest do tworzenia tzw. stron-wizytówek, jakie funkcjonują lokalnie. Dzięki niej i jej powiązaniu ze stroną internetową, mamy większe szanse, iż w wynikach wyszukiwania na lokalne słowa kluczowe wyświetli się nasza strona www z niezbędnymi danymi, czyli adresem i numerem telefonu do firmy. Dzięki dodaniu wizytówki będziemy mogli zbierać opinie przychylne. Średnia oraz liczba tego typu ocen będzie zauważalna przy wynikach wyszukiwania na daną frazę.

Ekipa montująca okna powinna przejść specjalne przeszkolenie

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus
kryzys
pozycjonowanie regionalne

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
To bardzo istotne, aby zatroszczyć się o znaczącą ilość dobrych ocen. Lecz nie tylko to, gdyż po drugie ilość oraz jakość ocen wpływa na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Bardzo ważna rzecz na koniec – nie zapominajmy o zgodności danych teleadresowych.

Bardzo to wpływa na pozycjonowanie lokalne, ważne więc, żeby w każdym miejscu występowały takie same dane teleadresowe. Taka zgodność zapewnia, iż algorytm wyszukiwania oceni naszą firmę jako wiarygodną. Z tego też powodu warto pamiętać, iż jak zamieniamy adres lub numer telefonu, to powinniśmy zaktualizować te dane w każdym miejscu, w którym występują.