Tani druk

W jaki sposób zyskać dofinansowanie dla własnej firmy?

W obecnych czasach w Polsce, pełno młodych ludzi boryka się z problemem znalezienia zatrudnienia. Praca, która jest im proponowana, jest często bardzo poniżej ich zdolności, oraz słabo opłacalna. Z tego powodu coraz więcej ludzi, mających interesujący koncept na działalność, decyduje się na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej. Jest to na tyle interesująca alternatywa, że jesteśmy sami sobie pracodawcami, nikt nami nie kieruje, sami podejmujemy wszelkie decyzje. Jednak co począć jeżeli nie mamy wystarczającej ilości pieniędzy na taką firmę?

wyobrażenie - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim, trzeba zastanowić się, jaką działalność pragniemy założyć. Gdyż żeby uzyskać dofinansowanie na rozwój firmy (dowiedz się więcej o dofinansowaniu na rozwój firmy), trzeba posiadać rzetelny biznesplan. Istnieje mnóstwo możliwości, jednak najsłuszniej znaleźć jakąś niszę, albo zwyczajnie zajmować się tym, na czym orientujemy się najlepiej. Przez wiele lat dorabiałeś w restauracjachi? Może otworzysz swojego food trucka? Albo nieduży lokal z przekąskami na szybko? A może, jeśli posiadasz możliwość niedrogiego wydzierżawienia powierzchni, jakaś klimatyczna kawiarnia, w której także podawane będą śniadania? Opcji jest naprawdę pełno.

Jeśli wykorzystana w niniejszym tekście narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu inne tego typu porady – one dotyczą pokrewnej problematyki.

Lecz aby na pewno otrzymać dofinansowanie na rozwój firmy, należy przed sporządzeniem biznesplanu, przez okres kilku miesięcy być zakwalifikowany jako bezrobotny.

firma - akt

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wyłącznie urząd pracy może nam pomóc, prawdopodobne jest także pozyskiwanie funduszy unijnych – dowiedz się jak Prometeia może Tobie pomóc pozyskać fundusze unijne . Jednak w tym przypadku nie każda działalność spotka przychylność brukselskich urzędników. Otóż żeby otrzymać środki z tego źródła, musimy zająć się jakąś branżą proekologiczną.. W tym wypadku niestety trzeba znać już się na temacie. Ale jeżeli przykładowo pragniesz otworzyć działalność artystyczną, w której poszczególny z budulców będzie miał źródło w recyklingu, twoje szanse rosną. Poza tym możesz również rozpocząć pozyskiwanie funduszy unijnych w momencie, kiedy nie tyle zakładasz własne przedsiębiorstwo, lecz na przykład budujesz dom. Bowiem zastosowanie w nim materiałów ekologicznych, jak na przykład lampy solarne, lub kanalizacja z deszczówki, opłaca nam się praktycznie w 100 procentach.

Istnieje Sporo miejsc,w których można otrzymać pomoc finansową na nowa działalność. Banki to podstawowa z nich – jednak do nich pieniądze muszą powrócić, i to z nawiązką. Można też, po sporządzeniu biznesplanu, starać się o zapomogę z urzędu pracy. Albo, w przypadku ekologicznej działalności, z Unii Europejskiej.