Tani druk

Jak skutecznie opakować towar, który sprzedajesz klientowi

W dobie dynamicznego rozwoju sprzedaży poprzez wysyłkę, odpowiednie opakowanie towaru jest bardzo ważne dla sprzedawcy. Odpowiednio zapakowany towar to bezpieczny transport, nawet w przypadku niesprawdzonej spółki transportowej. Dobre opakowanie musi spełniać parę warunków: po pierwsze pełnić funkcję ochronną, dobrzewłaściwie amortyzować wstrząsy i co najważniejsze być niedrogie i łatwe w przechowywaniu. Wszelkim spółkom prowadzącym sprzedaż on-line na ratunek przychodzą opakowania tekturowe.

Z jakiego powodu tektura?

Papierowy karton- recykling

Autor: FutUndBeidl
Źródło: http://www.flickr.com

Największymi korzyściami ze stosowania tektury jest możliwość łatwego dostosowania opakowań do swojej działalności – umieszczenie logo firmy na opakowaniu jest bardzo proste i stosunkowo niedrogie, jest to rutynowa usługa u każdej firmy produkującej opakowania tego typu. Poza tym problemu nie stanowi zamawianie nietypowych form opakowań, takie zamówienie trzeba omówić z producentem, który wytnie z arkusza wybrany kształt i stworzy zgięcia w wyznaczonych punktach, żeby umożliwić poskładanie opakowania (przeczytaj więcej na Możliwa jest również produkcja opakowań w kształcie walca, które mogą przykład służyć do przechowywania projektów architektonicznych.

W opisywanym tekście są bez wątpienia warte uwagi wiadomości, jednak kliknij również tutaj – ta unikalna strona internetowa (https://merservice.pl/uslugi/analiza-danych/) przedstawia pokrewną kwestię.

Znaczną zaletą tekturowych pudełek jest oszczędność miejsca w pomieszczeniu magazynowym – opakowania tego typu przechowuje się w postaci złożonej, takie też dostarczają producenci.

Magia tektury
Tektura to arkusz papieru o sporej gramaturze, tego rodzaju materiał nie nadaje się do wytwarzania opakowań ze względu na swój ciężar, kłopoty w formowaniu oraz wysokiee koszty produkcji. Rewolucyjnym odkryciem w wytwarzaniu opakowań było wymyślenie tektury falistej. Arkusz takiej tektury składa się z trzech części: dwóch warstw papieru o podwyższonej gramaturze i warstwy falistego papieru pomiędzy nimi. Tego rodzaju forma pozwala zredukować wagę tektury, nadaje jej właściwości amortyzujące i ochronne. Tektura falista jest jednak w pierwszej kolejności neizwykle tania w wytwarzaniu i nie wymaga stosowania skomplikowanych procesów produkcyjnych. Ten materiał jest neizwykle popularny wśród producentów sprzętu agd i jest często używany jako pudełka dla telewizorów, opiekaczy, ekspresów do kawy i tak dalej.