Tani druk

Niedrogi wynajem samochodów

Wynajem pojazdów, wielu osobom, kojarzy się z kłopotliwą procedurą, potwierdzoną wielką umową, w której znajduje się kosmicznych kosztów. Dlatego pośrednio mało kiedy rezygnujemy, a jeżdżąc incydentalnie zostawiamy sporą gotówkę taksówkarzom. Jak to jest na prawdę? Najem samochodów jest tani, czy nie? Czy warto wynajmować auto z wypożyczalni?

samochód

Źródło: www.destination360.com
Najwięcej klientów wypożyczalni pojazdów obawia się tak zwanych opłat dodatkowych. W przypadku gdy nie musimy mieć samochodu na cito, wówczas warto poświęcić nieco czasu na odpowiednie rozeznanie, które pozwoli wykluczyć multum zbędnych kosztów dodatkowych. Przekonajmy się więc na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę i jak tanio wynająć auto – wynajem aut warszawa.

Przede wszystkim, wertując oferty wypożyczalni , należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Jedną z najważniejszych na początku jest określenie jaki samochód(zobacz coil mulda) w rzeczywistości chcemy pożyczyć. Tym samym zwróćmy uwagę nie tylko na model i markę, ale i wyposażenie auta. W upalny dzień z pewnością przyda nam się klimatyzacja, z kolei zimą będzie ona zupełnie zbędna.

samochód

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Opłaty dodatkowe, lecz nieodzowne, należy rozumieć ubezpieczenie auta, ilość paliwa jak również maksymalna odległość dzienną jaką można pokonać samochodem bez uiszczania dodatkowych opłat. To zasady konieczne, które trzeba zaakceptować niemal w każdej umowie wynajmu auta z wypożyczalni. Dodatkowe opłaty mogą objąć także odbiór samochodu w innym miejscu niż wypożyczalnia, przejazd przez granicę a także mnóstwo innych – z pozoru niewielkich rzeczy – które nigdy nie przyszły by nam do głowy.

Odbiór samochodu z pokwitowaniem oznacza, że pożyczyliśmy auto całkowicie sprawne – dlatego należy pamiętać by ten stan sprawdzić przed podpisaniem dokumentów. Najdrobniejsze zastrzeżenia natychmiast zgłaszamy dostawcy.

Jeśli spotka Cię wypadek wypożyczonym samochodem, w takiej sytuacji trzeba poinformować o nim wypożyczalnię, a dokumenty skrzętnie w komplecie przechować. Będą one bowiem niezbędne do zwrotu kosztów naprawy od ubezpieczyciela.