Tani druk

Jak unikać dawania niechcianych prezentów?

Autor: desi.italy

Kupowanie prezentów dla naszej rodziny i przyjaciół z różnych okazji to trudna sztuka, którą nie wszyscy opanowaliśmy w równym stopniu. O tym, jak niefortunne mogą być podarunki, przekonujemy się sami w chwili, kiedy otrzymujemy prezent na urodziny, gwiazdkę, czy z innej okazji.

Szczegółowe treści na zaprezentowany w tym wpisie są Ci niezbędne? Bez paniki. Wejdź w podany link i wszelkie inne wątki tu wyszukasz. Zapraszamy!

Nasze szafy stają się bogatsze o nowe zestawy rękawiczek, majtek czy szalików, których nigdy nie założymy, a półki o poradniki czy przewodniki, których nigdy nie weźmiemy do ręki. Nie łudźmy się więc, my na pewno też dajemy innym upominki, które nie tylko nie sprawią im radości, ale będą im zupełnie niepotrzebne. Bez względu więc na to, czy ma to być prezent dla szefa, dla koleżanki czy kogoś z rodziny, warto chwilę zastanowić się nad zakupem, żeby potem nie oglądać zaskoczonej miny obdarowanej osoby. Będziemy mieli ułatwione zadanie, jeśli dowiemy się wcześniej czegoś na temat zainteresowań osoby, którą chcemy obdarować.

Melomanowi możemy więc kupić płytę cenionego wykonawcy, dla fana sportu wybierzmy T-shirt w barwach klubu, któremu kibicuje, a pasjonatowi przyrody kupimy album z fotografiami rzadkich ptaków. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Są osoby, które zawsze kupują niemal identyczny zestaw dla każdego, na przykład butelkę whiskey dla mężczyzny, a perfumy dla kobiety, ale tego rodzaju podarunki mogą również nie spotkać się z aprobatą obdarowanych, gdy wyjdzie na jaw, że nasz mężczyzna jest wieloletnim abstynentem, a kobieta preferuje zupełnie inne zapachy i marki perfum.

Jeżeli myślisz, że nie znajdziesz w sieci interesujących informacji, to przekonaj się (https://zeccoro.pl/zlote-kolczyki-wiszace) treści, ponieważ można by w nich znaleźć przyciągające uwagę dane na interesujący Cię wątek.

Wybierając prezenty dla osób, których upodobań dobrze nie znamy, musimy więc zachować szczególną ostrożność i decydować się na rzeczy bardziej klasyczne.

Obecnie nasze zadanie jest o tyle ułatwione, że pojawiło się wiele sklepów specjalizujących się wyłącznie w sprzedaży upominków. Możemy więc nabyć w takim sklepie jakiś drobiazg czy bibelot, który co prawda niczemu nie służy, ale będzie ciekawie wyglądał na półce, czy jakiś zabawny przedmiot, który chociaż wzbudzi wesołość w momencie rozpakowywania prezentu. Starajmy się jednak wyczuć poczucie humoru osoby, którą zamierzamy obdarować, bo największym koszmarem jest posądzenie o brak wyczucia czy nawet wulgarność. Kupujmy też prezenty rasowe, bo lepiej dać wysmakowany drobiazg niż wielkie nic, które wywoła tylko zakłopotanie u obdarowywanego.