Tani druk

Jak uruchomić swoją stronę internetową

Internet jest wszędzie obecny, w zasadzie ciężko wyobrazić sobie bez niego życie. W sieci ludzie czytają codzienne wiadomości, przeglądają program telewizyjny albo rozkład jazdy.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

W wirtualnym świecie doskonale radzi sobie także handel, już teraz ekonomiści twierdzą, że spora część sprzedaży handlowych firm pochodzić będzie właśnie z sieci. Tak naprawdę każdy z nas, kto tylko będzie miał ochotę, będzie mógł sobie swoją stronę w internecie uruchomić i publikować na niej co go interesuje, rzecz jasna w zakresie dopuszczalnym przez przepisy prawa oraz ogólnie przyjęte normy. Do uruchomienia swojej strony w internecie potrzebne są trzy rzeczy. Na początku, trzeba zarezerwować domenę, to znaczy internetowy adres, pod którym strona będzie widoczna. Najbardziej popularne w naszym kraju są obecnie domeny mające końcówkę pl, ale coraz chętnie są rezerwowane końcówki com, eu i Poza adresem internetowym trzeba będzie swój serwis przygotować w formie zrozumiałej dla przeglądarek internetowych, czyli w języku HTML.

w sieci

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze jednym istotnym elementem niezbędnym do działania internetowego serwisu będzie kupno hostingu, czyli konta na jednym z serwerów, gdzie strona zostanie postawiona, i który to hosting gwarantował będzie prawidłowe wyświetlanie. W ofertach hostingowych firm naprawdę można przebierać i dostosować hosting odpowiedni do potrzeb (nasza oferta). Jeżeli strona dopiero startuje w sieci i nie będzie na początku dużej liczny wizyt, to bez problemów powinien wystarczyć nawet najprostszy z pakietów, który będzie kosztował kilka złotych miesięcznie. Trzeba jednak bardzo rozważnie wybrać firmę świadczącą takie usługi. Tanie serwery wirtualne czasami są oferowane przez niezbyt rzetelne firmy, uruchamiane przez uczniów i studentów. Kuszą one niską ceną i dużą ilością parametrów, ale niestety poziom wykonywanych usług może postawiać dużo do życzenia.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (http://www.tombet.com.pl/materialy-budowlane/parapety), która także Cię zaintryguje. Odnajdziesz tam m.in. wzmiankę o zajmującej Cię tutaj tematyce.

Serwery często pracują niestabilnie, wieszają się i pokazują błędy, dlatego też znacznie lepiej zapłacić kilka złotych więcej i mieć pewność, że wgrane strony otwierać się będą przez cały czas, a wszystkie dane zebrane w czasie pracy serwisu będą bezpieczne.