Tani druk

Jak wypromować swoją kapelę ?

Działa aż tak dużo zespołów grających metal, że najzwyczajniej niesamowicie ciężko radzić sobie z tym by zareklamować własną kapelę. Być może jest fantastyczna, a więc naszym tak jakby obowiązkiem jest to by w każdym przypadku umieć zadbać o promocję?

Przecież jeżeli coś jest kapitalne, praktycznie tak rewelacyjne jak chociażby zespół behemoth , bez dwóch zdań należałoby zadbać o wszystko co ma jakiś związek ze swoim bandem. Jednakowoż nikt nie sugeruje, że dbanie o swój PR jest dzisiaj łatwe! Prawda jest taka, iż aby móc odnieść sukces, oprócz oczywiście talentu, należy umieć się wypromować. A nie jest powiedziane, że to bardzo proste. A więc taka osoba, która na poważnie bierze w rachubę robienie kariery, na pewno powinna się starać. Naturalnie darmowa reklama nie jest łatwa do realizacji, lecz spokojna głowa – na spokojnie można poradzić sobie z reklamą za relatywnie niewielkie pieniądze. Przykładowo godne uwagi jest promowanie swojego zespołu metalowego na Facebooku.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Bardzo często realia są takie, że choć chcemy mocno się promować bez pośrednictwa takich serwisów, na nieszczęście to nierealne. Chociaż tak czy siak nie ma nic zdrożnego w temacie promowania własnego zespołu za pomocą Facebooka. Pewnie gdyby przykładowo judas priest dopiero dzisiaj zaczynał swoją karierę, jego twórcy także szukaliby promocji na Fejsie. Nie ma w tym niczego złego. Śmiało promować się w owym serwisie, w sumie robią to setki ambitnych zespołów, a więc trzeba się śpieszyć.

Należy również wiedzieć, iż choć stosunkowo ciężko wybić się w serwisie Youtube, tak czy siak należałoby dbać o zamieszczenie swoich utworów we właśnie tym serwisie. Jeżeli nasz metal naprawdę będzie doskonały, bardzo realne, że zdołamy odnieść spory sukces. Jednakowoż nawet jeśli wyświetleń nie będzie wiele, tak czy siak w żadnym wypadku nie należy zakładać, iż jesteśmy słabi. Muzycy zespołu, który właśnie tak podchodzą do własnej twórczości muszą pamiętać, że najważniejsze jest to by doskonale umieć się zabawić. To pewnik.