Tani druk

Jak zaaranżować wystrój salonu, żeby przyjemnie spędzać czas w tym pomieszczeniu

Salon, czyli inaczej rzecz ujmując pokój dzienny, to wyjątkowe miejsce w domu, bo tutaj zwyczajowo przyjmujemy gości. Pierwsze wrażenie, jakie robi na członkach naszej rodziny bądź kamratach, winno być pozytywne, bo w przeciwnym przypadku przybyli mogą poczuć się dotknięci, a nawet nieco zlekceważeni.

jadalnia

Autor: Pegasus PR
Dlatego w pierwszym rzędzie warto zadbać o ład, czyli tuż przez spodziewaną wizytą dobrze jest odkurzyć dywany, pościerać kurz z półek, a z parapetów pousuwać flakony z przekwitłymi już kwiatami.Z kolei najpotężniejsze wrażenie zrobi na gościach wystrój (zobacz kinkiety lazienkowe) wnętrza, a meble do salonu okażą się z pewnością prawdziwą atrakcją. Pierwsze skrzypce grają obecnie wszelakiego rodzaju szafy czy kredensy, a komody, które do folderów reklamowych weszły jakieś 10 lat temu, nadal pozostają w modzie i cieszą się dużym zainteresowaniem. Gdy pan i pani domu podają popołudniową kawę, to winni ją położyć na solidnym stole. Najlepszy byłby ten wykonany z drewna sosnowego, bo te ze sklejki można z łatwością uszkodzić, np. przy przenoszeniu ich z pokoju do pomieszczenia. A do kompletu przydałoby się jeszcze dokupić chociaż cztery krzesła.Jeżeli salon ma wielką powierzchnię, to możemy puścić wodze fantazji i zaprojektować wnętrze w nieco nietuzinkowy sposób. Niektórzy właściciele domów decydują się na nowoczesne rozwiązania, a inni wolą te tradycyjne, a nawet te staromodne. Niekiedy udaje się powiązać te style, np. wtedy, gdy nabywamy takie meble do salonu – , żeby zadowoliły gusta tak tradycjonalistów, jak i zwolenników innowacyjności. Kto jednak oczekuje bardziej nowatorskich, czyli pionierskich rozwiązań, pokusi się o aranżacje prosto z żurnala.

pokój gościnny

Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład, meble do salonu można podzielić na parę grup i ustawić w czterech różnych kątach. Każdy z nich będzie służył innemu członkowi familii. W jednym rogu można postawić stolik z notebookiem podłączonym do sieci oraz obligatoryjnie do drukarki. Taki kącik do pracy i odrabiania lekcji przyda się właściwie każdemu i to nie tylko lokatorowi. Inny róg może posłużyć jako biblioteczka – wystarczy kupić nawet niewielki regał, a na jego półkach poumieszczać woluminy. W takiej aranżacji nie może brakować komfortowego fotela wraz ze stojącą ozdobną lampą. Takie rozwiązanie zagwarantuje miłośnikom liryków spokojny kąt, w którym można z łatwością poświecić się czytaniu.
Dla klientów planujących zakup mebli do kuchni rekomendujemy sklep Bogata oferta w tej kategorii .