Tani druk

Jak założyć spółkę z.o.o.

Oto prosty przewodnik, w którym w paru punktach wyjaśnię, co trzeba zrobić, by ustanowić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie spółek to proces, który może objąć parę tygodni, ale znacznie zmniejszy się, jeśli skorzystamy z usług kancelarii prawniczych lub dso radcy prawnego.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

Po pierwsze, trzeba sformułować umowę w formie aktu notarialnego. Do tego [potrzebna jest bez wątpliwości pomoc notariusza. W tekście umowy zawieramy najistotniejsze dane o firmie i deklarujemy zarząd spółki.

Po drugie, musimy określić kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Kończąc proces, firma musi przejść rejestrację.

Musisz wiedzieć, że nasza strona www pomoże Ci w zgromadzeniu ciekawych danych na każdy temat. Taka strona z pewnością Ci się spodoba.

Przede wszystkim w Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie w czasie do 6 miesięcy od zawarcia umowy trzeba złożyć umowę spółki, wnioski rejestrowe i dowód przelewu na 1500zł (koszt wpisu). Trzeba pamiętać też o wykazie wspólników i ich danych identyfikacyjnych. Następnie przychodzi czas na uzupełnienie formalności w Fiskusie, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i GUSie. Od tego roku przedsiębiorstwo można zarejestrować elektronicznie, ale związane jest to z przymusem posiadania podpisu elektronicznego.

Jak już wspomniałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. powinno znacznie ułatwić wsparcie radców prawnych. Kancelarie prawne dadzą radę załatwić formalności tylko w kilka dni. Na dodatek oferują spisanie umowy, co pozwala uniknąć wielu pomyłek i błędów pojawiających się razem z tworzeniem tak istotnego aktu. Wynajęcie usług kancelarii prawniczych wiąże się z bonusowym wydatkiem, jednak jest to nic porównując z korzyściami, jakie otrzymamy. Żeby odszukać odpowiednie biuro, trzeba tylko wklepać w wyszukiwarce np. „radca prawny” albo „kancelaria prawna” (oczywiście, lokalizację trzeba zmienić pod siebie) i wyskoczy nam mnogość sugestii.