Tani druk

Jak zdenerwowanie oddziałuje na wydajność w w codziennych obowiązkach

Bezpieczeństwo w życiu jest niezwykle ważne. Chcemy wiedzieć, że nic nam nie zagraża, że nie trzeba się niczego obawiać. Jest to oczywiście sytuacja normalna, chociaż bardzo trudno jest w dzisiejszych czasach osiągnąć taki stan umysłu. Zmierzamy się na co dzień z dużymi problemami, trzeba opłacić rachunki, często też zobowiązania kredytowe, mamy wiele spraw na głowie.

sters

Autor: Budowa domu bez stresu
Źródło: Budowa domu bez stresu
Chodzimy do pracy, odwozimy dzieci do szkół, uczęszczamy na wywiadówki, planujemy rozmaite zakupy, poza tym naturalnie posiadamy spore zmartwienia związane z wykonywanym zawodem. Na dzień dzisiejszy często wykonywany zawód daje nam wiele powodów do zmartwień. Zwykle szacuje się, że praca na stanowisku managera w ogromnej korporacji może mocniej stresować od praca operator koparki, jednak nie jest to takie proste.

Głównym problemem jest bowiem tutaj człowiek. Jeden może czuć się bardzo dobrze w sytuacjach prowadzenia poważnych zadań, a inny będzie odczuwał stres każdą jednorazową uwagą od swojego szefa. Niezmiernie istotne jest, aby w życiu zawodowym lub po godzinach robić coś jeszcze, spełniać się, uczyć się języków, wyjeżdżać na wycieczki czy też najzwyczajniej wyciszać się.

stres

Ta część naszej egzystencji nierzadko pomijana jest w natłoku codziennych zmartwień. W licznych państwach, gdzie zauważono już ten problem, stosuje się różne akcje, żeby temu zapobiec. Przykładem mogą być zajęcia yogi, jakie tworzy się w zakładach pracy, aby odciążyć pracowników. Często słyszy się także o skróceniu standardowego dnia pracy o dwie godziny.

Powinno to sprawić, że skuteczność wykonywania zadań dużo się zwiększy a pracownicy będą znacznie bardziej wypoczęci i nie będą się tak bardzo irytować. Niestety takie pomysły traktuje się póki co w wielu krajach, zwłaszcza w Polsce, jak atak na kapitalizm. Szefowie dużych korporacji oraz małych przedsiębiorstw nie rozumieją, że żeby zwiększyć skuteczność swoich działań, należy dać możliwość pracownikowi rozwój i zachęcić go do zaangażowania się w pracę, aby pragnął osiągnąć co raz lepszy wynik dla ogólnego dobra i korzyści.

Dalsza część