Tani druk

Jaka jest odmienność między zwykłą kartą oferowaną do rachunku, a kartą kredytową?

Większa część person, jakie posiadają własny rachunek w banku należy żałować, że wciąż myli kartę debetową z kredytową. Są one niezwykle podobne również z wyglądu jak i w działaniu, wszakże znacząco różnią się jednym, choć wyjątkowo istotnym szczegółem.

karta kredytowa

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Którym?
Otóż karta, jaka proponowana jest do rachunku bieżącego to karta debetowa. Można by za jej sprawą zapłacić np. za sprawunki w markecie. Wszakże uwaga, to samo można wykonać za pomocą takiej kredytowej.

Żeby odnaleźć nadzwyczajne zagadnienia w internecie, to najpierw kliknij w odnośnik znajdujący się tu i przejdź dalej – zapewne nie będziesz żałować.

W jakim miejscu zatem tkwi odmienność? Otóż, jak to było wspomniane wcześniej, ta debetowa jest złączona ze zwykłym kontem bankowym. W przeciwieństwie od tego, karta kredytowa jest z kolei powiązana z rachunkiem kredytowym.

Zobacz informacje i obejrzyj serwis (https://www.secretclient.com/blog/2014/04/02/tajemniczy-klient-w-motywacji/), który na pewno Cię zaciekawi. Nie zwlekaj dłużej! Zrób to już teraz! Z pewnością nie będziesz żałować.

Pozostałymi słowy jeżeli płacimy za sprawunki kartą debetową, to pieniądze pobierane są z należącego do nas aktualnego majątku, z kolei za sprawunki zrobione za pomocą karty kredytowej będziemy zmuszeni zapłacić w czasie późniejszym. Kwota nabytków nie będzie odliczona od należącego do nas salda, a zwiększy kwotę kredytu, jaki robiąc sprawunki bierzemy.

Aby móc korzystać z karty kredytowej należy spełniać dwa główne warunki: należałoby być osobą dorosłą i osiągać stałe przychody lub, będąc uczniem szkoły wyższej – mieć na uczelni stypendium. Posiadanie karty kredytowej jest związane z kontem kredytowym, na jakim istnieje tzw. pułap kredytowy. Jego wysokość ustala bank indywidualnie dla każdego swego petenta.

Przykładowo jeśli wynosi on np. tysiąc zł, to można dokonywać zakupów do tej właśnie sumy. Pieniądze wszakże należy zwrócić, gdyż jednogłośnie z nazwą również karty jak oraz jej progu jest to kredyt, czyli postać kredytu.