Tani druk

Jaka jest wielkość opłaty na ubezpieczenie emerytalne członka personelu?

Po przepracowanych wielu latach, każdy pragnie iść na wymarzoną emeryturę. Mógłby w tym czasie zacząć podróżować, czy też poświęcać czas jakiemuś swemu zamiłowaniu. Mogłoby to być przykładowo wędkowanie czy też rozgrywki w tenisa.

Drukarnie cyfrowe

Źródło: cats-solutions.co.uk
W czasie pracy wcale nie miał na to czasu, a na wyśnionej emeryturze w końcu będzie go miał wystarczająco dużo.
składkiemerytalne

Autor: Doug Belshaw
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym miesiącu wszyscy obowiązkowo oszczędzamy na emeryturę. Czy chcemy, czy nie, z naszej pensji brutto potrąca się na ten cel 19,52%. Jest to 1/5 każdej pensji. Uzyskując średnią krajową odkładamy na emeryturę około 730zł na miesiąc. Te pieniądze nie należą jednak do nas. Nie mamy do nich dostępu.

Przypadły Ci do gustu opisy zawarte w tym wpisie? Zatem czytaj wpis (https://szukasz-pracy.pl/), który jest na kolejnej stronie. W nim wyszukasz więcej detali.

Niemalże w całości zasilają budżet państwa i finansują bieżące emerytury. Składkiemerytalne to tylko jedna część pakietu ubezpieczeń społecznych oraz zdrowotnych, jakie płacimy w każdym miesiącu. Suma zobowiązań może wynosić ok. 33-36% naszej wypłaty. Składka emerytalna jest dzielona na trzy nierówne części. Największa z nich stanowczo dociera na należące do nas konto w ZUS. Dużo niższa zasila należący do nas rachunek w Otwartym Funduszu Emerytalnym, a reszta trafia do tzw. Funduszu Rezerwy Demograficznej.

Na należące do nas konto w ZUS dociera 16-22% naszych dochodów brutto. Są one ewidencjonowane na osobnych kontach. Jest to nic odmiennego niż typowy zapis księgowy. Nasze aktualne składkiemerytalne nie są oszczędzane czy inwestowane, ale na bieżąco wydawane na opłacanie świadczeń pobieranych przez teraźniejszych emerytów. Na nasze indywidualne konto w wybranym OFE trafia 23% naszej pensji brutto. Do swoich pieniędzy z OFE również nie mamy dostępu aż do uzyskania wieku emerytalnego.

Różnica jednak opiera się na tym, że są one faktycznie lokowane w różnego rodzaju inwestycje na rynku finansowym. Nie opłacają bezpośrednio bieżących emerytur.

Czasami publikowane w internecie wiadomości są niemiarodajne, ale jeśli interesuje Cię tego typu problematyka, to kliknij i zdobądź wiarygodne info (https://franklincovey.pl/szkolenia/skuteczny-wizjoner-jak-przekonujaco-komunikowac-strategie/) także na analogicznej stronie.

Faktycznie trafiają do obiegu oraz pomnażają należące do nas składki.