Tani druk

Jaki jest oblicze pracodawcy w odbiorze pracownika.

Czy opłacanie progresu pracobiorcy koreluje z jego zadowoleniem z pracy?
Pracobiorca usatysfakcjonowany to pracownik właściwie opłacony, ale czy to jedyny argument świadczący o z pracy? Olbrzymia część pracowników coraz częściej zwraca uwagę, że opcja rozwoju i podwyższania kwalifikacji w pracy jest integralną częścią zadowolenia z aktywności zawodowej.
Pracownicy pragną podwyższania swoich kompetencji i odczucia, że robią w życiu coś sensownego.
W obecnym świecie obcujemy z coraz popularniejszym trendem finansowania przez pracodawców kursów zakładających podniesienie kompetencji i wiedzy pracobiorców.

Chlebodawca reguluje całkowite opłaty wynikające z aranżacji szkoleń, w następstwie zachęcając pracownika do samorozwoju. Przykładem potwierdzającym ten fakt jest darmowe szkolenia Gdańsk, prowadzone przez pracodawców w Gdańsku już od wielu lat.

Moda na opłacanie takich projektów rozpowszechnia się. Najczęściej na takie sposoby pomocy w rozwoju decydują się duże zakłady pracy, ale nieduże zakłady pracy też nie pozostają w tyle i także starają się o komplety darmowych szkoleń dla podwładnych.
Chlebodawcy proponują pracobiorcom także kursy podnoszące kompetencje, dla przykładu aranżują kursy z najbardziej użytecznych umiejętności takich jak obsługa komputera czy z technik efektywnej rozmowy. Bywają także niestandardowe propozycje kursów jak na przykład kurs detektyw.

Podsumowując, dokształcanie pracowników poprzez lokowanie w szkolenia kompetencyjne, nie tylko korzystnie wpływa na wizerunek firmy, ale też podwyższa satysfakcję z pracy pracowników.