Tani druk

Jaki wybór noclegu to najlepszy wybór na długi majowy weekend?

Polskie prawo ustawodawcze mówi, że pierwszy i trzeci maja każdego roku są dniami wolnymi od obowiązków zawodowych. Pierwszego maja jest dniem Święta Pracy, w Polsce traktowanym jako święto państwowe od 1950 roku. W tym roku będzie to jednocześnie dziesiąta rocznica wstąpienia naszego państwa do Unii Europejskiej. Z kolei trzeciego maja to święto państwowe którego obchody przypadają w rocznicę ustanowienia Konstytucji Trzeciego Maja ówczesnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. W drugi dzień tego miesiąca wypada święto zwane Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, jednak nie jest on dniem wolnym od obowiązków zawodowych .

wakacje w Polsce

Autor: Brandon Atkinson
Źródło: http://www.flickr.com
Warto jednak wspomnieć, że każdy, kto na początku roku zerknął w kalendarz i inteligentnie rozbił swój urlop, wystarczyło wziąć jeden dzień urlopu przypadający dokładnie na drugiego maja by mieć aż cztery dni wolnego od pracy. Taka sytuacja ma miejsce ponieważ w tym roku pierwszy dzień maja przypada dokładnie na czwartek.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to koniecznie zobacz również ten odnośnik – świetna treść (https://impuls.waw.pl/) także okaże się dla Ciebie godna uwagi.

Prognoza pogody na nadchodzący weekend majowy nastraja pozytywnie. Wysokie, niemalże letnie temperatury zachęcają do wyjścia z domu i pojechania na wycieczkę, może i nawet kilkudniową. Hotele, pensjonaty a także domki letniskowe i pola namiotowe już dawno przygotowały bogate oferty noclegowe na długi weekend (tu więcej szczegółów: ciekawa witryna. Jeśli warunki pogodowe mają być bardzo dobre, należy to wykorzystać.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, to super, gdyż ten opublikowany poniżej też zawiera podobne informacje – nie czekaj, tylko przeczytaj go.

Jeśli twoja ukochana od dłuższego czasu próbuje zasugerować, że „z wielką chęcią by pojechała na romantyczną wycieczkę we dwoje, szansa jest ku temu wyśmienita. Wyskok do zadbanego pensjonatu czy ekskluzywnego hotelu z nastrojową, magiczną kolacją przy świecach i butelce czerwonego wina wynagrodzi twej ukochanej długi okres oczekiwań.

domek letniskowy

Autor: Sarah & Austin Houghton-Bird
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli twój portfel w danej chwili nie cierpi na nadmiar pieniędzy a na koncie widnieje kwota raczej trzy niż czterocyfrowa, domek wczasowy lub namiot mogą stać się równie romantyczne co wspomniany hotel. Każda rzecz bowiem zależy od podejścia i własnej kreatywności. Dmuchany materac czy też wygodne karimaty zapewnią komfort spania na twardej powierzchni, a wspólny, gruby śpiwór i szklaneczka czegoś mocniejszego bądź herbatka z pewną ilością alkoholu sprawią, że po pewnej chwili nawet grubsze ciuchy będą przeszkadzały każdemu z was.

Pamiętaj jednak, że nim podejmiesz decyzję dotyczącą miejsca, gdzie masz zamiar zabrać ukochaną, spróbuj dyskretnie wybadać czego ona najbardziej oczekuje. Pomoże to na uniknięcie popełnienia zbędnej serii głupich błędów.