Tani druk

Jakie istnieją rodzaje kartonów oraz do czego można je używać?

Jeżeli planujesz przeprowadzkę albo prowadzisz sprzedaż wysyłkową czy potrzebujesz pudełek z kartonu do swojego biura bądź też do użytku prywatnego, to zobacz, jak zdecydować się na opakowanie kartonowe, które będzie w odpowiedni sposób spełniało swą rolę.
Obecnie w sprzedaży obecnych opakowań jest naprawdę dużo typów.

pudło

Autor: Häagen-Dazs

Sandały na lato

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Aby odpowiednio dostosować pudło do własnych zapotrzebowań, naprawdę należałoby wiedzieć, że kolejne pudła mogłyby się odróżniać wzajemnie m.in. sposobem zamykania, odpornością, rozmiarem, wariantem surowców, z jakich zostały one wyprodukowane czy grubością kartonu. Przy wyborze takiego opakowania opakowania transportowe jak pudło, niezwykle ważne jest jego przeznaczenie. Przykładowo, jeżeli prowadzimy sklep online z meblami, to będziemy potrzebowali o wiele solidniejszych i bardziej wytrzymałych pudełek, niż w wypadku kartonów, które chcemy przeznaczyć do użytku prywatnego. Dla przykładu jako segregatory na akta lub opakowania na zabawki dla dzieci. Materiały, z których są wykonane tego typu opakowania, również posiadają znaczącą rolę.
W czasie tworzenia tego typu opakowań bardzo często wykorzystuje się tekturę falistą 3 warstwową. Wykorzystuje się ją w wypadku uniwersalnych pudełek i różnego rodzaju kratownic czy przekładek, przy pomocy jakich można oddzielić od siebie poszczególne warstwy towarów. Przekładki wykonane z tektury stosowane są w różnego rodzaju marketach spożywczych, w których produkty są umieszczane na palecie.

Warto tutaj dodać, że tektura falista odznacza się niezwykle wysoką wytrzymałością, z tego też powodu może być wykorzystywana w pudłach przeznaczonych do przeprowadzek czy też przy wysyłce przedmiotów, szczególnie narażonych na zniszczenia w czasie transportu.