Tani druk

Jakie restrykcje obowiązują zatrudniającego przy zastosowaniu tzw. zwolnień grupowych?

Czy wiesz, że nie dowolna spółka mogłaby w dowolny wariant rozstać się ze swoimi członkami personelu? Rozwiązanie umowy o pracę można wykonać na parę wariantów. Dla przykładu, aby pracodawca mógł jednorazowo zwolnić większą ilość pracowników, musi być ich co najmniej dwudziestu.
Zatrudnieni, którzy na własnej skórze dowiedzieli się co to są w rzeczywistości zwolnienia grupowe wiedza, że posiadają prawo dokonać rejestracji w Urzędzie pracy, gdyż należy się im zasiłek dla bezrobotnych.

Warto wspomnieć, że pracodawcę obowiązują niektóre ograniczenia przy zastosowaniu takiej formy wypowiadania umowy o pracę.użyteczny tekst eena.plO tzw. zwolnieniach grupowych możemy mówić wtedy, gdy pracodawca zwalnia:
– dziesięciu pracowników (w sytuacji, kiedy zatrudnionych jest przynajmniej stu pracowników),
dziesięć % pracowników (kiedy zatrudnia od 100 do 300 pracowników)
zwolnienia grupowe

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
trzydziestu członków personelu, kiedy przełożony zatrudnia przynajmniej trzystu i więcej osób.

współpraca
Jak więc jest widoczne, nie w każdej firmie można by wykonać pomniejszenie zatrudnienia wykorzystując tak zwane zwolnienia grupowe. Jest to szczególny sposób rozwiązania umowy o pracę, jaką pracodawca jest zobligowany skonsultować z członkami zakładowych organizacji związkowych. Warto także dodać, że osoby, jakie straciły pracę na skutek zwolnień grupowych muszą uzyskać odprawę, której wielkość zależy od m.in.

Ciekawią Cię nowe zagadnienia? Zatem bądź na bieżąco (http://sawyer.com.pl/sawyer-nasze-uslugi-wyceny)! Wobec tego powinieneś przeglądnąć następny artykuł na frapujący temat, aby zasięgnąć bardziej skrupulatnych informacji.

stażu zatrudnienia w takim zakładzie.

Odprawa ta nie może być większa niż wysokość 15-krotnej pensji minimalnej. Warto także wspomnieć, że istnieje duża grupa osób, którą prawo chroni przed zwolnieniami grupowymi.