Tani druk

Jakie są popularne sposoby ocieplania różnych budynków, jakie plusy posiadają poliuteranowe pianki.

Właściwe docieplenie domu ma bardzo duży wpływ na późniejsze jego użytkowanie. Z tego też powodu już na etapie stawiania należy o tym pomyśleć, żeby nie bawić się za jakiś czas w kłopotliwe remonty.

Jeśli nie dopilnuje się sprawy ocieplenia,

budowa domu

Źródło: flickr.com

to w pierwszej kolejności będzie trzeba znacznie więcej płacić za ogrzewanie, różnice między wysokością rachunków wynosić mogą nawet sto procent. Oprócz tego ściany i sufity bez ocieplenia mogą przepuszczać zimno, więc nawet przy odpowiednim grzaniu komfort w takich pomieszczeniach zbyt duży nie będzie. Metod na ocieplanie budynków jest kilka, ostatnio naprawdę dużym zainteresowaniem cieszą się natryskowe pianki. Ich możliwości zastosowania są bardzo różnorodne, bowiem używać je można zarówno do dachów spadzistych i płaskich, jak również ścian, podłóg i stropów. Poza tym dzięki technologii montażu dostaje się warstwę bez różnych łączeń i szczelin, więc są całkowicie wyeliminowane cieplne mostki. Poza tym pianki są bardzo trwałe i skuteczne, dlatego też chętniej się po nie sięga.

Jeżeli chcesz być na bieżąco w tym temacie, to przyda Ci się najnowsza publikacja (https://www.megastyro.pl/). Znajdziesz ją pod podkreślonym tu linkiem. A jeżeli będziesz miał pytania, szybko na nie odpiszemy!

Piankowa izolacja polega na tym, że na powierzchnię, jaką trzeba zaizolować natryskuje się niezbyt grubą warstwę płynnej substancji. Więcej informacji – . Ta robocza substancja będzie powstawała przez zmieszanie izocyjanianu i poliolu, i w ciągu kilku sekund wszystko reaguje, tworząc w końcowym efekcie naprawdę wodoszczelną i wytrzymałą powłokę.

izolacja

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o dachy ocieplanie będzie polegało na tym, że kładzie się minimum trzy warstwy o grubości około 1,5 cm. W wielu przypadkach wystarczy to w zupełności, jednak w praktyce i tak wszystko będzie uzależnione od potrzeb projektu. Technologia umożliwia równoczesne kładzenie nawet dziesięć warstw, co będzie dawać kilkanaście centymetrów grubości i wystarcza na największe nawet mrozy.

Chcesz zobaczyć podobne teksty dotyczące wyjaśnianej tu problematyki? Jeżeli tak, to wejdź na ten link i zobacz wpis z www (https://styro24.pl/kalkulator_styropianu).

Dużą zaletą pianek jest także ich cena. Ocenia się, że ocieplenie takim sposobem będzie nawet kilkadziesiąt procent tańsze, niż na przykład styropianem lub wełną, a na pewno jest również znacznie wygodniejsze do kładzenia. W naszym kraju pianki są używane od dwóch dekad i jak na razie doskonale się sprawdzają.