Tani druk

Jakie mamy rodzaje szkła? Czym się odznaczają różnorodne modele? Co najbardziej korzystnie wybrać?

Z zatrudnieniem szklarza jest jak z pozostałymi usługami – ma być solidnie, profesjonalnie i na temat. Całe szczęście wielu jest tego rodzaju fachowców na rynku, tak więc z łatwością odnaleźć coś dla własnych potrzeb. Czasem jednak warto coś wiedzieć w temacie szkła, a więc to, jakie najbardziej korzystnie wybrać, żeby w trakcie rozmowy ze szklarzem wiedzieć, o jakiego rodzaju pojęciach mowa.

szyba

Autor: pedrik
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze warte wspomnienia jest szkło transparentne tzw. float. Jest to szkło podstawowe, dosyć często wybierane oraz wykorzystywane do szklanych produkcji – wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jest przeźroczyste, płaskie, bez zniekształceń oraz optycznych wad. Odróznia je odcień, który dostrzegalny jest na krawędziach i zachodzi w zieleń.

Jeżeli prezentowany temat Cię zaciekawił, sprawdź koniecznie ten świetny link (https://zielonaprzestrzen.pl/) – znajdziesz w tym miejscu mnóstwo użytecznych informacji.

Jak zdecydujemy się na usługi szklarskie, najbardziej korzystnie we Wrocławiu, to możemy być pewni, iż szklarz poleci nam właśnie taki rodzaj szkła. A to z tego powodu, że to szkło ma naprawdę bardzo dużo zastosowań.

Pasuje więc tak naprawdę do wszystkiego: drzwi (DA-BUD), kabin prysznicowych, okien, witryn i lamp. Następny model szkła to szkło optiwhite. To szkło dość zbliżone wyglądem do szkła transparentnego, ale nie ma zielonego odcienia, więc lepiej się prezentuje oraz ma większa przejrzystość. Faktycznie również lepiej odwzorowuje kolory, to sprawia, że bardzo świetnie pasuje do grafik na szkle. Kolejny model szkło matowe, to najzwyczajniej szkło mleczne, które można uzyskać dzięki obróbce chemicznej na jednej ze stron szyby.

Szklane drzwi

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Z jednej więc strony tego rodzaju szkło prezentuje się jak zwykły float, z drugiej jest matowe. Jest to szyba nieprzejrzysta, jaka jednakże gwarantuje dostateczną ilość światła w konkretnym pomieszczeniu. Łagodzi również kontury osób oraz przedmiotów, a też dodaje prywatności w pomieszczeniach firmowych. Na koniec najlepiej powiedzieć o szkle laminowanym.

Jest tworzone za pomocą zgrzewania ze sobą dwóch, albo większej ilości, szyb oraz folii laminującej, jaka występuje między nimi. Dzięki tego typu folii, jak dochodzi do stłuczenia, szkło się nie rozpada, ale jest przez nią utrzymywane, co gwarantuje naprawdę pokaźny komfort bezpieczeństwa. Z taką wiedzą już będziemy doskonale wiedzieć, z jakiego rodzaju szkłem mamy do czynienia i co najlepiej wybrać. Nie powinniśmy się obawiać jednakowoż o wszystkie pytać szklarza, musi on rozwiać nasze wszelkie wątpliwości.